X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
sto lat przemian

Fabryka ze 190 letnią tradycją nadal podbija serca Polaków

W cyklu 100 lat przemian przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, instytucje,  projekty infrastrukturalne i przedsięwzięcia ważne dla naszej gospodarki. Dziś zapraszamy do Warszawskiej Fabryki Platerów HEFRA. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy dwaj bracia, Francuzi, Alfons i Józef Fragetowie otworzyli przy Jasnej mały zakład "wyrobów z miedzi i srebrem platerowanych". 
Zobacz więcej na temat:  sto lat przemian Aleksandra Tycner

Mennica Polska. Tradycja połączona z nowoczesnością

To jedna z najstarszych polskich firm - Mennica Polska. Stosowana tu technologia to światowa czołówka. Akurat trafiliśmy na produkcję grosików- wyjedzie ich stąd dzisiaj ok. 6-ciu milionów. Po zapakowaniu w saszetki, worki i skrzynie trafiają do skarbca. Ale, jak mówi mówi Siemowit Kalukiewicz, dyrektor produkcyjno-operacyjny w Mennicy, polska waluta to nie jedyna specjalność zakładu.
Zobacz więcej na temat:  sto lat przemian Marcin Jagiełowicz pieniądze