X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
traktat INF

Ławrow: Rosja i Białoruś odpowiedzą na "napięcie w regionie"

Mińsk i Moskwa są zaniepokojone wzrostem aktywności NATO na wschodniej flance i zamiarem Stanów Zjednoczonych wycofania się z układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu. Mówił o tym szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w trakcie konferencji prasowej w Mińsku po kolegium ministerstw spraw zagranicznych Rosji i Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT MSZ Europa Rosja traktat INF USA

NASZ WYWIAD Co zyska Rosja, co straci? Rosyjski ekspert o traktacie INF

Po ewentualnym anulowaniu traktatu INF Rosja będzie mogła rozmieścić większą liczbę pocisków, bo rozlokowanie ich na lądzie jest tańsze niż na przykład na fregatach i wymierzyć je np. w cele w Europie  – tak uważa rosyjski ekspert ds. wojskowości Paweł Felgenahauer, pytany przez PolskieRadio24.pl o konsekwencje potencjalnego wycofania się USA z traktatu o broni średniego i pośredniego zasięgu. Rosja nie przestrzegała postanowień tego traktatu od szeregu lat.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Raport Białoruś Rosja wojsko traktat INF

NASZ WYWIAD Szef MSZ Litwy: USA i Rosja mogą jeszcze ocalić traktat INF

Rosja od szeregu lat nie stosowała się do zapisów traktatu INF. Może dlatego prezydent USA Donald Trump zdecydował się użyć innej taktyki i ostrzegł, że USA mogą się wycofać z tego traktatu. Wierzę, że to jeszcze się nie stało. Może należy uznawać to za rodzaj presji na Rosję, by zmieniła swoją politykę – powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevičius portalowi PolskieRadio24.pl przy okazji Warsaw Security Forum.
Zobacz więcej na temat:  Litwa relacje polsko-litewskie Ukraina Rosja Partnerstwo Wschodnie Białoruś Raport Białoruś NASZ WYWIAD Europa traktat INF