X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
traktat INF

Rosja odgraża się w sprawie wyścigu zbrojeń

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow oświadczył, że Rosja nigdy nie przegra wyścigu zbrojeń. Jego wypowiedź cytuje radio Echo Moskwy. Dyplomata skomentował w ten sposób decyzję Stanów Zjednoczonych o wyjściu z układu INF o likwidacji rakiet średniego i pośredniego zasięgu. Waszyngton zrezygnował z przestrzegania porozumienia, ponieważ w ocenie amerykańskich ekspertów wojskowych Rosja od dawna wykorzystuje zakazane rodzaje uzbrojenia. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja USA traktat INF

Szef NATO: Rosja cały czas łamie INF, musimy odpowiedzieć

Rosja cały czas łamie traktat INF o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu, Sojusz będzie musiał odpowiedzieć - powiedział sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg mówił o tym podczas konferencji zapowiadającej spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich w tym tygodniu w Waszyngtonie z okazji 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  NATO Rosja Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa traktat INF

"Kulisy spraw". Co dalej z traktatem INF?

- W przeszłości NATO nie popierało w istotny sposób prób skłonienia Rosji do przestrzegania porozumienia INF, czyli traktatu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu. Przez wiele lat wspólne stanowiska Sojuszu w tej kwestii były ogólnikowe i nic nie wskazywało na to, że sojusznicy zgodzą się na rozmieszczenie nowych pocisków amerykańskich w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Kacprzyk, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  traktat INF Rosja Stany Zjednoczone USA wojsko armia ŚWIAT