Polskie Radio
Section05
Leszek Czarnecki

Afera GetBack. Sprawa Leszka Czarneckiego wraca do sądu. Wniosek o areszt będzie znów rozpatrywany

Warszawska prokuratura wnioskował o areszt dla głównego podejrzanego w sprawie tzw. afery GetBack biznesmena Leszka Czarneckiego. W czerwcu sąd rejonowy odrzucił ten wniosek. Obecnie tę decyzję uchylił sąd okręgowy. Oznacza to, że sprawa trafi do ponownego rozpoznania przez sąd rejonowy, ale już w innym składzie osobowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo GetBack Leszek Czarnecki

Afera GetBack. Latkowski: Czarnecki zrobił z siebie poszkodowanego w tej sprawie

- Jedna z głównych postaci tej afery jest nietykalna. Bo sąd uznał, że nie musi być zatrzymana, skoro nie przebywa w Polsce. Mówię tu o Leszku Czarneckim, który zrobił z siebie poszkodowanego w tej sprawie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, autor książki "Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GetBack Sylwester Latkowski Leszek Czarnecki GOSPODARKA

Początek końca polisolokat? Sądy przyznają rację klientom towarzystw: nie wiedzieli, co kupują

Osoby walczące o odzyskanie pieniędzy utopionych w polisach inwestycyjnych zobaczyły światełko w tunelu - pisze portal Money.pl. Według niego w warszawskim sądzie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zapadło dziesięć wyroków unieważniających tego typu umowy z ubezpieczycielami. Zdaniem pełnomocniczki poszkodowanych to przełom, który ma szansę przyspieszyć postępowania i daje ofiarom nadzieję na odzyskanie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie na życie KNF sąd Leszek Czarnecki

Afera GetBack. Lista zarzutów wobec Leszka Czarneckiego coraz dłuższa

Dotychczasowe zarzuty wobec Leszka Czarneckiego obejmują ponad 1,1 tys. pokrzywdzonych klientów banku, którzy stracili ponad 227 milionów złotych, a także bank, który poniósł szkodę w wysokości ok. 9 milionów złotych. - Prokurator rozszerzył zarzuty wobec podejrzanego - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GetBack sądownictwo Leszek Czarnecki prokuratura Warszawa przestępczość gospodarcza

Kolejne skutki afery GetBack? Idea Bank staje się częścią Pekao

Ogromne kłopoty finansowe, wynikające z udziału Idea Banku w tzw. aferze GetBack, doprowadziły do przymusowej restrukturyzacji, a w konsekwencji do przejęcia banku przez Pekao. Przypomnijmy, że na początku grudnia Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Idea Bank karę w wysokości 10 mln zł. Kara miała związek ze sprzedawanymi przez bank obligacjami spółki GetBack.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Czarnecki GetBack bankowy fundusz gwarancyjny KNF banki GOSPODARKA POLSKA