X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory we Francji

Brytyjczycy po wyborach, ale przed negocjacjami. "Wielka Brytania jest w rozsypce"

Brytyjska premier Theresa May, mimo utraty większości w parlamencie, chce nadal rządzić. - Ten rząd będzie z całą pewnością słaby. Nie tylko w relacjach z Unią Europejską, ale będzie słaby w polityce wewnętrznej - uważa Piotr Buras, dyrektor Warszawskiego Biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory w Wielkiej Brytanii Wybory w Europie wybory we Francji Magdalena Skajewska

Francja: rośnie poparcie dla partii Macrona

Najnowszy sondaż opinii publicznej we Francji daje szanse założonej przez nowego prezydenta Emmanuela Macrona partii Republique en Marche (REM) na zdobycie bezwzględnej większości w parlamencie. Wybory zostaną przeprowadzone w dwóch turach 11 i 18 czerwca. O sytuacji politycznej we Francji mówił w audycji Świat w Powiększeniu Adam Puchejda z „Kultury Liberalnej”.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron wybory we Francji wybory wybory parlamentarne

Francja ma nowy rząd. "Należy dać mu szansę"

W czwartek, 18 maja, po raz pierwszy zbierze się nowy rząd we Francji. Są w nim zarówno nowe twarze, jak i politycy obecni na francuskiej scenie politycznej od wielu lat. O tym, czy Emmanuel Macron spełnił obietnicę odnowienia francuskiej polityki i jakie szanse na zreformowanie kraju ma gabinet Edouarda Phillippea, mówiła w audycji Świat w Południe prof. Małgorzata Molęda-Zdziech ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron wybory we Francji

Macron ujawnił listy kandydatów na wybory parlamentarne

Francuski prezydent-elekt, Emmanuel Macron ujawnił 428 nazwisk kandydatów, którzy mają wystartować w czerwcowych wyborach parlamentarnych z listy ruchu La Republique en Marche. Zgodnie ze złożonymi wcześniej obietnicami, połowę stanowią działacze społeczni. Prócz nich na liście znalazło się także 24 obecnych deputowanych reprezentujących obóz socjalistyczny. O sytuacji na francuskiej scenie politycznej mówił w Świecie w Powiększeniu Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Emmanuel Macron wybory we Francji

Christopher Dembik: Francja - za wcześnie na pełen optymizm

Być może na ulicach Paryża czuć entuzjazm w reakcji na wynik wyborów prezydenckich, jednak nowy prezydent ma mało czasu na świętowanie zwycięstwa. Wkrótce będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom. Już 11 maja Komisja Europejska opublikuje wiosenny raport zawierający najnowsze prognozy gospodarcze, a 17 maja dojdzie do oceny francuskiego deficytu, co zawsze jest bolączką głowy dla rządzących.
Zobacz więcej na temat:  wybory we Francji Francja