X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory we Francji

Jakie będą relacje Polski z Francją prezydenta Macrona?

- To jest czas na nowe otwarcie. Czas na rozwijanie współpracy w ramach Trójkąta Waimarskiego, mam nadzieję, że również stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Republiką Francuską - mówił na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Francja, najprościej rzecz ujmując, wybrała Europę - stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Robert Tyszkiewicz Wojciech Skurkiewicz wybory we Francji Francja Emmanuel Macron

Emmanuel Macron: Francja wygrała!

Centrysta Emmanuel Macron wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji. Będzie on ósmym prezydentem V Republiki i najmłodszym szefem państwa francuskiego od 1848 roku - od czasów Karola Ludwika Napoleona Bonaparte. Jak wynika z pierwszych prognoz po zamknięciu lokali wyborczych Macron zdobył ok. 65 proc. głosów - niemal dwukrotnie więcej niż jego rywalka Marine Le Pen. MSW Francji podało po podliczeniu 82 proc. głosów, że Macron zdobył 64,01 proc., a Le Pen 35,99 proc.
Zobacz więcej na temat:  Francja ŚWIAT Wybory w Europie wybory we Francji Emmanuel Macron Marine Le Pen

Prezydent-elekt Macron: będę walczył z podziałami

Wedle pierwszych exit-polls, Francuzi wybrali na kolejnego prezydenta centrystę Emmanuela Macrona. Macron zdobył 65-66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów. Zwolennicy Emmanuela Macrona tuż po ogłoszeniu wyników wpadli w euforię. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Francja wybory we Francji Wybory w Europie Emmanuel Macron Marine Le Pen RELACJA

Wybory we Francji. "Macron symbolem kontynuacji"

Frekwencja w wyborach prezydenckich we Francji w południe wyniosła 28,23 procent. Taką informację przekazało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To podobny poziom jak w pierwszej turze. Francuzi wybierają między centrystą Emmanuelem Macronem a kandydatką Frontu Narodowego Marine Le Pen. O sytuacji we Francji mówiła w audycji Gorący Temat Aleksandra Rybińska (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  wybory we Francji Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen