X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zgromadzenie Narodowe

Michał Szczerba: PiS zmienia Konstytucję przez ustawy zwykłe

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. Parlamentarzyści PO nie wzięli udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Postawę klubu komentował Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Zgromadzenie Narodowe Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

Młodzi politycy o posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego

W piątek odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, na którym prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. W Młodej Audycji Politycznej kontrowersje wokół przebiegu uroczystości komentowali: Michał Moskal (Forum Młodych PiS), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO) oraz Mateusz Duch (Klub Młodych Kukiz 15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe NATO

Duchowni: to nasz obowiązek, by wziąć polityków za ręce

W piątek w Zamku Królewskim w Warszawie obradowało Zgromadzenie Narodowe, które uczciło 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Jego wystąpienia nie wysłuchali posłowie i senatorowie PO, którzy nie wzięli udziału w Zgromadzeniu, a także politycy PSL i Nowoczesnej, którzy opuścili je, zanim prezydent zabrał głos. Gośćmi Polskiego Radia 24 w audycji Ideologika byli: ks. Przemysław Ćwiek, pastor Michał Jabłoński oraz Adam Abd El. 
Zobacz więcej na temat:  Zgromadzenie Narodowe Kościół polityka

Debata Dnia: Publicyści o bojkocie ZN przez opozycję

- Nie chodzi o to, by tworzyć sztuczną jedność w momencie, gdy mamy bardzo ostry spór polityczny - powiedział w Debacie Dnia Adam Puchejda z "Kultury Liberalnej". - Sposobów na protest było znacznie więcej - oceniał z kolei Paweł Krulikowski, politolog. Goście Polskiego Radia 24 w ten sposób odnieśli się do bojkotu Zgromadzenia Narodowego przez część opozycji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja Zgromadzenie Narodowe Senat Sejm PiS Nowoczesna Platforma Obywatelska

Po Zgromadzeniu Narodowym. Komentarze polityków

- Spotkał mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu (...). To było dla mnie przeżycie. Nie rozumiem manifestacji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - powiedział w Rozmowie PR24 Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz'15. - Wydaje się, że polski parlamentaryzm ma pewne problemy. Coraz mniej jest dyskusji, a coraz więcej "szarpaniny". Posłowie otrzymują kary, są traktowani "po macoszemu" - przekonywał natomiast Paweł Kobyliński z Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zgromadzenie Narodowe Zamek Królewski Platforma Obywatelska Nowoczesna Sejm Senat Kukiz'15 POLSKA polityka

Bojkot Zgromadzenia Narodowego. "To smutne"

Uroczystym Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim uczczono 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na obradach, ale wyszli po odśpiewaniu hymnu państwowego, parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w ogóle nie przybyli na Zgromadzenie. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali: publicysta Roman Mańka (Fundacja FIBRE) i prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Nowoczesna parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe

"550-lecie polskiego parlamentaryzmu warto obchodzić na Zamku Królewskim"

W piątek na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe. W trakcie obrad przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Sellin, poseł Prawa i Sprawiedliwiości, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka

W piątek Zgromadzenie Narodowe. "Zachować się godnie"

13 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe, które ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. Fakt ten budzi kontrowersje wśród części polityków opozycji. PO i Nowoczesna rozważają bojkot wydarzenia. Uważają, że w "obliczu łamania prawa i zasad demokracji" przez PiS taka forma świętowania jubileuszu nie powinna mieć miejsca. Gościem Polskiego Radia 24 była Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ścigaj parlament w Polsce Kukiz’15 Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda

Po orędziu prezydenta. "Głowa państwa ma łączyć naród”

We wtorek połączone izby parlamentu wysłuchały orędzia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecna była m.in. premier Beata Szydło. Prezydent apelował o rzeczową debatę i zakończenie „starć wrogich plemion"” Jak podkreślił, Polska "nie jest niczyją własnością". O przemówieniu prezydenta mówili w audycji Rozmowa PR24 historyk prof. Wojciech Roszkowski i politolog dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Sejm Senat

Prezydent: Polska nie jest własnością naszego pokolenia

– Polska nie jest niczyją własnością. Nie jest nawet własnością naszą, naszego pokolenia. Jesteśmy tylko jej wybrańcami, sługami i opiekunami – mówił Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym. W ten sposób, w 150. rocznicę narodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydent zainaugurował obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone przed Zgromadzeniem Narodowym
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe Sejm Senat