Prezentacje uczelni. Idziemy na Uniwersytet Jagielloński

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 08:31
Już 22 marca Uniwersytet Jagielloński otwiera swoje drzwi dla licealistów. Wszystko po to, by to właśnie ich ofertę wybrali po maturze. Sprawdzimy, co się tego dnia będzie działo. 
22 marca Uniwersytet Jagielloński zaprasza na Dzień Otwarty
22 marca Uniwersytet Jagielloński zaprasza na Dzień OtwartyFoto: Agnes Kantaruk/ Shutterstock

Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się 22 marca 2024 roku. To prezentacje wydziałów i jednostek, wykłady otwarte, spotkania z organizacjami studenckimi i studentami. Będą więc wszelkie informacje o rekrutacji na studia, o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach.

Ale studiowanie, to nie tylko nauka i czas spędzony w aulach wykładowych. Kultura, zdrowie i rekreacja, rozwijanie pasji - w jednym miejscu będzie można zapoznać się z bogatą ofertą, jaką UJ ma dla studentów w czasie odpoczynku od nauki.

Naszymi gośćmi będą Joanna Szwed i Kinga Drechny-Mucha, przedstawicielki uczelni, które doskonale wiedzą, co będzie działo się tego dnia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdradzą, czego możemy spodziewać się na stanowiskach 16 wydziałów, co zaprezentują studenckie organizacje i gdzie na luzie porozmawiamy ze studentami. 

W drugiej godzinie audycji, tuż po 15.00 naszymi gośćmi będą laureaci XII Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru "Asymetria NIEsymetria" w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Pochwalą się, co wyczarowali w swoich kreacjach. 

Zapraszamy też na naukowy ekspres i naukową ciekawostkę. 

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - w środę (20.03) o 14.00 zaprasza Weronika Puszkar

pj/kk


Czytaj także

Studia magisterskie. Dlaczego spada ich popularność?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2023 12:00
W 2016 roku studia pierwszego stopnia ukończyło w Polsce około 213 tysięcy osób. W 2021 - tylko 164 tysiące. Dlaczego maleje liczba studentów na studiach magisterskich i czy mamy powody do obaw?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akademickość polskich miast. Uczelnie najlepsze w rankingach

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 07:27
Polski Instytut Ekonomiczny już drugi raz przygląda się polskim miastom akademickim. W raporcie "Akademickość polskich miast" uwzględniono takie kryteria jak: prestiż, liczba absolwentów na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia oraz umiędzynarodowienie. W czołówce raportu: Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław. 
rozwiń zwiń