"Martwy wróg" - kolejny tom cyklu o Sookie Stackhouse!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 11:50
Od 17 października można już przeczytać 11 książkę z serii o wdzięcznym tytule "Martwy wróg”.

 

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie True: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki.

Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona. Sookie Stackhouse przyciąga kłopoty jak magnes. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia widzi, jak ktoś podpala bar Merlotte’a, w którym pracuje. Wszyscy myślą, że winni są miejscowi przeciwnicy zmiennokształtnych, ale Sookie podejrzewa kogoś innego. Jakby tego było mało, jej kochanek Eric Northman i jego „dziecko” Pam coś knują. Za wszelką cenę starają się nie dopuścić Sookie do tajemnicy, którą ona chce koniecznie poznać. W końcu jednak dowiaduje się, że prawda jest bardziej niebezpieczna niż mogłaby przypuszczać...

Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial, który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Książka pod patronatem Czwórki!!!

Czytaj także

Audioriver nominowany do UK Festival Awards 2012

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:41
Nasz rodzimy festiwal świata niezależnego Audioriver, który odbywał się pod patronatem Czwórki, został właśnie nominowany do prestiżowych UK Festival Awards.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 11:00
Od 20 października zapraszamy do Torunia oraz na relacje z tego wydarzenia na naszej antenie
rozwiń zwiń
Czytaj także

PLATEAUX FESTIVAL – kolejne gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 11:45
Ujawniamy kolejne zagraniczne gwiazdy tegorocznej edycji Plateaux Festival.
rozwiń zwiń