Prawa konsumenta w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 18:00
Wylot samolotu opóźnił się o 3 godziny. Biuro, w którym kupiliśmy wycieczkę, zbankrutowało. Towar, który zamówiliśmy przez internet, okazał się wadliwy...
Audio
Prawa konsumenta w UE
Foto: Phl59/Wikimedia Commons/CC

To częste problemy, z którymi - jako obywatele Unii Europejskiej - wcale nie musimy pozostawać sami. Wspólnota chroni prawa konsumentów unijnych i właśnie o tej ochronie rozmawiamy przy "Śniadaniu Europejskim" m.in z dyrektorem Europejskiego Centrum Konsumenckiego. A na deser zapraszamy na podróż po Rumunii.

Wysłuchaj "Śniadania Europejskiego" Katarzyny Kornet i Jarosława Kociszewskiego.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska zachęca do inicjatywy obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 13:00
Od 1. kwietnia wystarczy, że znajdziecie co najmniej sześć osób z innych państw UE, założycie Komitet Obywatelski i zarejestrujecie swój pomysł na stronie Komisji Europejskiej. Jakie są dalsze kroki - o tym mówiliśmy w "Śniadaniu Europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osiem lat Polski w UE. Ceny rosną, a pensje są za niskie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2012 14:59
Minęła 8. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. – Przez ten czas zaszło wiele pozytywnych zmian w Polsce i w Polakach – opowiada w Czwórce John Beauchamp. – Na "europejskie" nie zmieniły się tylko nasze… zarobki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Menu a la francais

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:50
Francja i Grecja zadecydowały o swojej przyszłości odpowiednio w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. W "Śniadaniu Europejskim" zastanawialiśmy się, jak wygląda rozkład sił na Starym Kontynencie po porażce Nicolasa Sarkozy`ego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech zjednoczy nas piłka nożna!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 12:00
Wkrótce do Polski przyjadą kibice z całej Europy. Możemy się wiele od nich nauczyć, a także pokazać jak wspaniałymi fanami footballu jesteśmy sami.
rozwiń zwiń