Koniec ze współdzieleniem konta? Netflix wprowadza nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:19
Popularny serwis streamingowy zapowiedział, że ma zamiar zrezygnować z możliwości współdzielenia konta.
Audio
  • Koniec ze współdzieleniem konta na Netflixie? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Dyrektor ds produktu Netflixa Greg Peters w jednym wywiadów oświadczył, że firma będzie próbowała odrobić straty, z którymi w kolejnym kwartale musi mierzyć się platforma dzięki zablokowaniu możliwości udostępniania do swojego konta hasła innym użytkownikom. Jakie skutki będzie miało takie rozwiązanie? 

Do tej pory subskrybenci Netflixa w ramach abonamentu mieli możliwość m.in. udostępniania treści innym użytkownikom, oglądania filmów i seriali w tym samym czasie.

Netflix odczuwa już na plecach oddech konkurencji. Dziś obok dawnego hegemona na rynku platform streamingowych musi rywalizować z takimi markami jak Hulu, AppleTV+, Amazon Prime czy HBO. Dla przykładu Disney+, która wystartuje w USA w grudniu 2019 roku ma oferować swoim klientom cztery równoległe strumienie w jakości 4K i możliwość współdzielenia konta z aż sześcioma użytkownikami.

Czy uniemożliwienie współdzielenia konta zachęci nowych użytkowników do wykupienia abonamentu? Jak na taką strategię reagują subskrybenci i czy zmiany w regulaminie firmy są realne? Więcej w materiale Mateusza Kulika.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 7.15

ac

Czytaj także

Influencer - wzbudza ciekawość czy zaufanie?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:00
Tylko 4 proc. internautów wierzy w treści publikowane przez influencerów - tak wynika z badań brytyjskiej agencji UM. Co to oznacza dla youtuberów i instagramerów oraz dla współpracujących z nimi marek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja w walce z patostreamem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 13:15
Internetowe transmisje na żywo pełne przemocy i wulgaryzmów – zostały uznane za zagrożenie dla poruszających się w sieci nastolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bilet miesięczny za 1 zł? Dla wszystkich studentów pierwszego roku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:53
Rekrutacja na studia w Polsce wciąż trwa, a Koleje Śląskie już przygotowały dla studentów pierwszego roku niespodziankę. Uruchomiły ofertę "Studenciak", w ramach której studenci będą mogli poruszać się koleją za symboliczną złotówkę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lil Nas X - król Billboardu i TikTokerów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:20
Od 17 tygodni na szczycie listy przebojów Billboard Hot 100 króluje Lil Nas X. Kto i co stoi za gigantycznym sukcesem utworu "Old Town Road"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łodź. Czym zachwyca polski Manchester?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:40
Industrialny charakter Łodzi zafascynował zagranicznych turystów. Brytyjskii dziennik "The Guardian" rekomenduje polskie miasto na alternatywny city break.
rozwiń zwiń