Stare i Nowe Książki Sportowe - Rok w raju

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 07:53
Absolutna nowość na naszym rynku wydawniczym: Andres Iniesta - "Rok w Raju".
Audio

Europa Zachodnia kocha takie ksiażki!!! Książki będące biografiami sławnych piłkarzy. którzy wciąż czarują publiczność swoimi umiejętnościami. Pamiętniki czy wywiady gwiazd futbolu od razu wskakują tam na listy bestselerów, sprzedając się w bardzo wysokich nakładach. Kibice kupują je "na pniu" licząc, że dowiedzą się czegoś więcej o swoich idolach, że poznają ich sekrety oraz szczegóły z życia prywatnego.

Jeszcze pachnąca farbą książka "Adres Iniesta - Rok w raju" wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom czytelnikom interesującym się piłką nożną. Co prawda w naszym kraju ukazała się około roku po hiszpańskiej premierze, ale i tak jest to wynik niezły. Sezon 2008/2009 był dla FC Barcelony i grającego w niej "pierwsze skrzypce" Abdresa wyjątkowy. W barwach swojego klubu wywalczył on 'triplet", czyli Puchar Króla, mistrzostwo Hiszpanii i zwyciężył w Lidze Mistrzów. Kolejny sezon, o którym nie przeczytamy już jednak w tym pamietniku piłkarza był równie udany. Z reprezentecją swojego kraju zdobył mistrzostwo świata strzelając jedynego gola w finale z Holandią.  i w ten sposób stał się chyba jeszcze popularniejszy niz po zwycięstwie w Lidze Mistrzów.    

Nic więc dziwnego, że został zakwalifikowany do finałowej trójki wspólnego plebiscytu France Football i FIFA na najlepszego piłkarza świata 2010 roku. Czy zostanie wybrany najlepszym futbolistą minionego roku? To już inna sprawa... Jego rywalami do tego zaszczytnego tytułu są bowiem klubowi koledzy: Lionel Messi i Xavi, a rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 10 stycznia 2011 roku w Zurychu.

Tak więc zarówno wybór tematu książki, jak i czes jej premiery na polskim rynku wydaje się być jak najbardziej adekwatny, bo zarówno sezon 2008/09 jak i miniony rok były dla Iniesty po prostu "latami konia" i popularność tego piłkarza w ostatnich miesiącach rosła wprost proporcjonalnie do jego rynkowej wartości.

A co możemy znaleźć w samiej ksiażce? Osiem istotnych wydarzeń, które pozwoliły Inieście wejść na piłkarski Olimp. Dlaczego 8? Ano dlatego, że właśnie z takim numerem piłkarz występuje na boisku. W książce będącej formą pamiętnika nie brakuje też tak lubianych wątków dotyczących życia prywatnego, wraz z niepublikowanymi do tej pory nigdzie fotografiami. Jesli jednak szukacie tu skandali na miarę Ribery'ego... to będziecie zawidzeni, gdyż Iniesta to wyjatkowo spokojny i "poukładany" młody człowiek, którego życie niemal w całości wypełnia gra w piłkę oraz przykładne życie rodzinne. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak ciężką i wytrwałą pracą można wesprzeć swój talent i dojść do takich wyników sportowych jak Iniesta to ta ksiązka jest właśnie dla Was.       

 

Darek Matyja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe - "Taki szary śnieg"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 10:29
Autobiografia Andrzeja Bachledy-Curusia - historia życia najlepszego w historii polskiego alpejczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe – biografia Pana Kazimierza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 07:00
Kolejną publikacją, która wzbogaca sportową bibliotekę Czwórki jest książka: „Kazimierz Górski z piłką przez życie”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe: Jerzy Kulej - dwie strony medalu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 10:12
Do sportowej bibliteki "Czwórki" dołączamy dziś biografię dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe - "Orły Wenty"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2010 10:29
Elegancko wydany skarb kibica reprezentacji Polski w piłce ręcznej, z opisami nie tylko zawodników ale i sztabu szkoleniowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe - Rocznik '91

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 08:44
Pierwszy tom Encyklopedii pilkarskiej Fuji - Rocznik '91 - książka wydana niemal 20 lat temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i Nowe Książki Sportowe - Nasz sport

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 10:43
Album "Nasz sport" wydana w 1954 roku jest swoistą, sentymentalną podróżą w czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca i rozdaje: "Rok w raju" Andrésa Iniesty

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 10:41
Filar piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii i dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów odsłania przed kibicami swoje niebanalne wnętrze.
rozwiń zwiń