Przegląd Filmów Wspinaczkowych "EIGER WYŚNIONY"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 13:39
Trzecia część Przeglądu EIGER WYŚNIONY obejmie Rzeszów, Kielce, Szczecin, Poznań, Wrocław, Zakopane, Lublin, Olsztyn i Łódź. Czwórka poleca!

Kolejna dawka filmów o wspinaczce dla spragnionych silnych wrażeń na dużym ekranie - trzy miasta w listopadzie i aż sześć w grudniu! Do listy dołączyła Łódź - niezaprzeczalnie dzięki Waszemu wsparciu.

W sprzedaży jest już także dostępna książka Jona Krakauera "Eiger wyśniony"
z filmem na dvd "ZEW CISZY". Książkę poleca Krzysztof Wielicki! 12 górskich historii zebranych w debiut wydawniczy Jona Krakauera obejmuje tytułowy Eiger, K2, Denali i szereg amerykańskich ścianek, z których jedna - na Diabelskim Kciuku - ma wyryte znamię pierwszego przejścia i jest to przejście autora "Eigeru wyśnionego".

Każda z nowel daje przedsmak przejścia po raz pierwszy niedostępną granią - Krakauer odtwarza wyprawę z 1936 r. północną ścianą Eigeru, poznaje nas z Johnem Gillem, twórcą współczesnego boulderingu, wprowadza w arkana wspinaczki lodowej w Valdez na Alasce i odtwarza tragedię na K2 latem 1986 r.

Jeśli potraktować Eiger jako wstęp do wspinaczki, to w 4 lata później wiadomo było, którą z dróg zdecydował się pójść sam Krakauer, pisząc "Wszystko za Everest", światowy bestseller o największej tragedii na Evereście. Jedną z historii opowiadamy ustami innej z legend alpinizmu Joe Simpsona, który idąc śladami Ediego Rainera, Willy'ego Angerera, Andreasa Hinterstoissera i Toniego Kurza relacjonuje godzina po godzinie tragedię z 1936 r. w nagrodzonym Emmy filmie "Zew ciszy".

 

Bohaterowie produkcji pokazywanych na „EIGER WYŚNIONY” podejmują trudną walkę z żywiołami natury, z własnym lękiem i ograniczeniami po to, by pokonać kolejny metr ściany. Ich dokonania zmieniają wyobrażenia o tym, jak wiele można osiągnąć dzięki prawdziwej pasji, poświęceniu, motywacji i konsekwencji w działaniu.

„EIGER WYŚNIONY” to przegląd adresowany do wszystkich fanów wspinaczki górskiej, wspinaczki sportowej, bulderingu, B.A.S.E. Jumpingu i Highline - zawodowców i amatorów, zainteresowanych sportami ekstremalnymi, wreszcie dla ludzi ciekawych świata i lubiących wyzwania.

Szczegóły przeglądu na stronie: www.360stopni.org

Czytaj także

Sztuka za sztukę

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 14:00
Akcja "Czwartego wymiaru". Wymieniaj, rozsyłaj, baw się. Zaczęło się od długopisu. A co teraz dacie za sweter Gruchy? :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeczytaj "Upadek gigantów" Kena Folletta

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 11:11
Najnowszy bestseller Kena Folletta ukazuje się po polsku pod patronatem Czwórki. To pierwsza część nowej sagi historyczno-przygodowej obejmującej cały wiek XX.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„CALIFORNICATION” – sezon 2 na DVD

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 10:37
Pod patronatem Czwórki ukazał się drugi sezon „CALIFORNICATION”. Do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości na DVD pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 14:00
Na sklepowe półki trafiają właśnie wydania DVD popularnych filmów i seriali. Polecamy sezon 2 serialu "Californication", serlial "Misja" oraz filmy "Spis cudzołożnic", "Teoria wielkiego podrywu", "Szare ogrody", "Zawrócony" i "Wyrok na Franciszka Kłosa".
rozwiń zwiń