Czwórka na Oscyp Snowboard Contest. Tu zmierzyli się starsi i młodsi snowboardziści

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 18:00
Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. Impreza odbyła się 3 lutego 2024 roku, w Białce Tatrzańskiej, a patronem zmagań snowboardzistek i snowboardzistów ponownie była Czwórka. Dziennikarze Czwórki czekali na Was w strefie zawodów na Kotelnicy.
Oscyp 2024 - dla małych i dla dużych.
Oscyp 2024 - dla małych i dla dużych.Foto: mat. promocyjne

Zawody Oscyp Snowboard Contest to jedne z najstarszych zawodów snowboardowych w Polsce, inicjatywa tworzona przez zawodników i dla zawodników. Kolejny raz była tam Czwórka.

Oscyp od zawsze skupiał największe nazwiska z polskiej sceny snowboardowej. Przez lata organizacji wydarzenia na liście startowej pojawiali się olimpijczycy, mistrzowie Polski i znani z bardziej niezależnego podejścia do snowboardingu zawodnicy. Nie inaczej było w tym roku.

- To jest 15. edycja Oscypa i 2. edycja Oscypka. Jak co roku jesteśmy w Białce Tatrzańskiej - mówi Maciej Stasiak. - Oscyp jest imprezą w swojej idei robioną przez snowboardzistów dla snowboardzistów. Jest tu czołówka polskiego snowboardingu - starzy wyjadacze i młodzi wyjadacze. Obie te grupy muszą skonfrontować swoje style i skrzyżować miecze. 


Oscyp i Oscypek

Wydarzenie ma znów dwie części:

  • Oscypek - rywalizację dla najmłodszych amatorów snowboardingu
  • Oscyp - główne zawody, na których odbywają się zmagania najlepszych freestyle’owców w naszym kraju

Na niezwykłym torze, który zapewnia niezapomniane wrażenie i riderom, i widzom, zawodnicy pojawili się już o poranku. Tor, który został zaprojektowany na tegoroczne zawody, gwarantował wysoką widowiskowość, co na pewno zadowoliło zgromadzonych na miejscu kibiców. Za setup w snowparku ponownie odpowiadała ekipa Park Pirates. - W tym roku w snowparku mamy dwie fajne poręcze, mamy tzw. mostek, małą fajną skocznię i corner - wymieniał Marcin Jellinek, rzecznik wydarzenia. - Mamy lodową przeszkodę, lodowy boks, na którym odbędzie się Best Trick. Możemy się tu spodziewać rozbudowanych sztuczek, poziom będzie wielki i wysoki. 


Posłuchaj
03:57 czwórka czwórka do kwadratu 03.02.2024 oscyp 15.38.mp3 Czwórka na Oscyp Snowboard Contest 2024 - relacja Mateusza Kulika (Czwórka do kwadratu/Czwórka)

 

Każdego roku Oscyp przyciąga małych i dużych. Najmłodsi (urodzeni po 2015 roku) zmierzyli się w konkurencji szybkościowej - slalomie.


Posłuchaj
00:38 czwórka oscyp 9.00.mp3 Czwórka na Oscypie - gdzie jesteśmy? (Czwórka)

 

Po zawodach dla dzieciaków areną zmagań stał się snowpark. Pojawili się debiutanci, ale i bardzo doświadczeni snowboardziści. W tym roku do Białki Tatrzańskiej przybyli m.in. Michał "Brelok" Ligocki, Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak czy Mateusz "Zielony" Zielonka. Tu nie ma kategorii - każdy zmierzył się z hasłem "freeride".

W snowparku swoje miejsce znaleźli też juniorzy (urodzeni po 2012 roku). To ich wyczynom przyglądali się wszyscy - oni są przyszłością snowboardu.

Na wieczór zaplanowane były dwa wydarzenia: Galaxy Ice Jibb oraz VARTA Best Trick. Organizatorzy przygotowali tu przeszkodę niespodziankę.

Czytaj także:

Czwórka na Oscyp Snowboard Contest

W Czwórce zapraszaliśmy do Białki Tatrzańskiej. W piątkowy poranek w "Pierwsze słyszę" przypomnieliśmy rozmowę z Marcinem Jellinkiem - snowboardzistą, przedstawicielem prasowym imprezy.

W sobotę byliśmy już na miejscu - relacji z Białki nie zabrakło w paśmie "Czwórka do kwadratu" i "Sportowym podsumowaniu dnia". 


Oscyp Snowboard Contest 2024/Chramiec 

Na pełną relację z Oscyp Snowboard Contest zaprosiliśmy w niedzielę do "Co Was kręci" (od 10.00 do 12.00). To moc rozmów z młodymi nadziejami polskiego snowboardingu oraz utytułowanymi zawodnikami. 

Poznaj zwycięzców Oscyp Snowboard Contest >>>

W Białce Tatrzańskiej na Oscypie mogliście wypatrywać naszych dziennikarzy. Mateusz Kulik i Hanna Dołęgowska zawieźli dla Was moc Czwórkowych gadżetów. Można było zrobić sobie też zdjęcie w oryginalnych kreacjach przygotowanych przez Czwórkę. 


Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem Czwórki Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem Czwórki

***

Tytuł audycji: Czwórka do kwadratu

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 03.02.2024

Godzina emisji: 15.38

pj/wmkor

Czytaj także

Zima pod palmami. Gdzie nigdy nie pada śnieg?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 10:40
Każdej zimy spada z nieba przynajmniej jeden kwadrylion płatków śniegu. Są jednak takie państwa i takie miejsca, gdzie śniegu nigdy nie widziano, albo gdzie prószy raz na sto lat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zuza". Obraz o Zuzannie Witych - mistrzyni freeride'u

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2023 13:32
Zuza Witych, narciarka freestylowa, opowieścią o swojej sportowej drodze dzieli się w filmie "Zuza". W Czwórce zdradza tajniki powstawania filmu, inspiracje i swoje marzenie na nadchodzący narciarski sezon. 
rozwiń zwiń