"Zagraj" w Powstanie na smartfonie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 12:00
Zobacz Warszawę sprzed 68 lat i zwiedzaj stolicę śladami Powstańców. Rzecz o grach o Powstaniu Warszawskim - na planszy i w terenie.
Audio
  • Gry o Powstaniu Warszawskim - na planszy i w terenie

Na kilkadziesiąt charakterystycznych punktów na mapie współczesnej Warszawy zostały nałożone archiwalne zdjęcia oraz opisy charakteryzujące miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim, losami powstańców oraz samego miasta. Skieruj kamerę swojego smartfone'a na wybrane budynki i ulice w Warszawie, a zobaczysz miasto sprzed 68 lat.

Wrocławianin Paweł Bielak i reporter "Czwórki" Dominik Olędzki sprawdzili, jak działa aplikacja "Warszawa '44". - Tutaj mam listę wszystkich 74 związanych z Powstaniem miejsc, które sa zaznaczone na mapie Warszawy - mówi twórca aplikacji. - Jeśli na przykład chcę się dowiedzieć czegoś więcej o brawurowym przemarszu "Zośki", to klikam polecenie nawigacji "take me there" i mam już wyznaczoną trasę.
"Czwarty Wymiar" przetestował też planszówkę "Mali Powstańcy". - Gracze dowodzą drużyną harcerzy, a zadaniem jest przekazać jak najwięcej rozkazów pomiędzy różnymi lokacjami na terenie Warszawy - mówi Patryk Blok z wydawnictwa Egmont. - Zasady są proste, ale trzeba sporo kombinować, analizować i logicznie planować.
Posłuchaj dźwiękowej pocztwówki ze spaceru po Warszawie śladami Powstania Warszawskiego i dowiedz się czegoś więcej o grze "Uprising '44".

Słuchaj "Czwartego Wymiaru " zawsze po godzinie 16.00.

kul

Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z muzyką na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:00
W "Czwartym Wymiarze" Radomir Wit opowiada o przenośnych głośnikach - bez kabli, ze świetną mocą i zasięgiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"D" jak domena

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:00
Nadchodzą tysiące nowych domen, np. .wow .pizza czy .islam. A to tylko niektóre z tych, których niedługo będzie można używać. Amerykańska Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów życzy sobie ponad 620 tys. zł za prawo do jednego sufiksu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odwiedź podziemne miasto z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 19:30
Koszary dla 7 tysięcy żołnierzy, łazienki z bieżącą wodą, spiżarnie, magazyny amunicji, elektrownie, a nawet dworzec podziemnej kolei.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstanie Warszawskie – Pamiętamy!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:15
W 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Czwórki będziemy poruszali tematy związane z wydarzeniami historycznymi z 1 sierpnia 1944 roku i sposobami na ich upamiętnienie.
rozwiń zwiń