Monitoring kontra prywatność

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 12:11
Czy monitoring narusza naszą prywatność? Czy kamery nagrywające obraz i dźwięk zainstalowane przez PKP godzą w nasze tajemnice i poczucie bezpieczeństwa?
Monitoring kontra prywatność
Foto: Glow Images/East News

PKP odmówiło odpowiedzi na pytania fundacji Panoptykon dotyczące kamer zainstalowanych na dworcach kolejowych. Panpoptykon zaskarżył PKP, ale sąd oddalił skargę. Fundacja chce też zmiany projektu założeń do ustawy o monitoringu. O tym problemie porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi. Nie zabraknie głosów w dwóch stron.

Czwórkowych słuchaczy zapytamy zaś czy ich zdaniem na co dzień obserwuje nas za dużo kamer? Gdzie powinny się one znajdować, a gdzie nie? Czy nagrywanie także dźwięku jest podyktowane względami bezpieczeństwa?

Zapraszamy na audycję "4 do 4" we wtorek, 26 sierpnia, po 13.00.

(pj)

Czytaj także

Rowerem po mieście. Weź lekcję i nie bój się jeździć

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 10:00
Jazda rowerem po mieście to dla niektórych wyczyn ekstremalny. Jednak jak przekonuje Michała Kalida z Warszawskiej Akademii Rowerowej wcale nie musi tak być. Wystarczy przestrzegać zasad ruchu drogowego i nie bać się jazdy po ulicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie uwodzić? "Kobiety uwielbiają mężczyzn z planem"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 20:00
Podobno coraz trudniej poznawać nam swoich przyszłych partnerów. Stąd od lat dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju portale randkowe. Dlaczego mamy tak duże problemy z poznaniem swojej drugiej połowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morskie Oko jak droga na rzeź. "Członka rodziny nie skazujemy na taką pracę"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 05:09
- Pamiętajmy, że konie w Tatrach nie mają tylko pracy na Morskim Oku. Pracują przy wycieczkach objazdowych po Zakopanem, przy kuligach i przy dorożkach. Można dla nich znaleźć inne zajęcie - przekonuje Anna Zielińska z fundacji Viva. W "4 do 4" rozmawialiśmy o kontrowersjach wokół przejazdu koni na trasie do Morskiego Oka.
rozwiń zwiń