Polskie Radio
Section05
Morskie Oko

Wszystko jasne ws. koni na trasie do Morskiego Oka

Bez rewolucji w transporcie nad Morskie Oko. Podpisaniem 12-punktowej deklaracji zakończyło się spotkanie w formule okrągłego stołu w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Miało ono związek z incydentem podczas majówki, gdy na trasie przewrócił się koń ciągnący fasiąg z turystami, a następnie został uderzony przez fiakra, aby zwierzę wstało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tatrzański Park Narodowy Tatry konie koń zwierzęta Morskie Oko góry Zakopane turystyka turysta

Konie na trasie do Morskiego Oka. "Potrzebne są zmiany"

- Poleciłem służbom weterynaryjnym oraz innym, odpowiedzialnym za nadzór nad dobrostanem zwierząt, aby ta sytuacja została zbadana - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski, odnosząc się do upadku konia i uderzenia go przez fiakra na trasie do Morskiego Oka.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Karol Surówka POLSKA Czesław Siekierski polityka konie zwierzęta Tatrzański Park Narodowy Morskie Oko

NASZ WYWIAD Uderzył konia w pysk. "Trzeba zakończyć to cierpienie"

Na trasie do Morskiego Oka przewrócił się jeden z koni. Fiakier próbował ocucić zwierzę, uderzając je w pysk. - Absolutnie tak się nie robi - mówi w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Anna Plaszczyk. Działaczka z Fundacji Viva! tłumaczy też, że to niemożliwe, by koń się potknął o kamień i z tego powodu przewrócił, jak twierdzi właściciel stworzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Morskie Oko Tatrzański Park Narodowy Tatry góry konie

Tadeusz Olsza. Gwiazda warszawskich przedwojennych kabaretów

3 grudnia 1895 roku urodził się Tadeusz Olsza. Był jednym z najpopularniejszych artystów kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, znanym ze swoich umiejętności tanecznych, zabawnych monologów i piosenek. Zapamiętany został również jako zdolny aktor, współpracujący między innymi z warszawskim teatrem "Syrena" i Teatrem Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Dwudziestolecie międzywojenne FILM kabaret Morskie Oko aktorzy Warszawa Eugeniusz Bodo Loda Halama Mieczysława Ćwiklińska Ludwik Sempoliński

Turyści wchodzą na zamarzniętą taflę Morskiego Oka. TPN ostrzega: warstwa lodu jest cienka

Mimo trudnych warunków, w górach nie brakuje turystów. Szczególną popularnością jak zawsze cieszy się Morskie Oko. Mimo ostrzeżeń nieostrożni podróżnicy bardzo często wchodzą na zamarzniętą taflę jeziora. W związku z tym taternicy przypominają: górskie stawy zamarzły, ale warstwa lodu jest cienka. - Apelujemy, aby na nią nie wchodzić - podkreślają.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lód straż pożarna Tatry Morskie Oko małopolskie