Polskie Radio
Section05
Morskie Oko

"Likwidacja tej anachronicznej rozrywki". Fundacja Viva! o wyroku ws. znęcania się nad końmi

- Mam nadzieję, że to nie ostatni wyrok, bo w toku jest śledztwo Prokuratury Okręgowej w Kielcach w sprawie systemowego znęcania się nad końmi na trasie. I to właśnie ta sprawa może doprowadzić do ostatecznej likwidacji tej anachronicznej "rozrywki" dla turystów - mówi Anna Plaszczyk z Fundacji Viva!, komentując prawomocne rozstrzygnięcie sądu ws. znęcania się nad końmi z Morskiego Oka.
Zobacz więcej na temat:  Morskie Oko ochrona zwierząt turystyka sądownictwo VIVA! Akcja dla zwierząt konie Tatry POLSKA

Tatrzański Park Narodowy: od 4 maja otwarte wszystkie szlaki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Od poniedziałku 4 maja zostają otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach - poinformowały w czwartek władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wejścia na drogę do Morskiego Oka i do Doliny Kościeliskiej będą jednak limitowane. Rusza także kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Tatry Morskie Oko turystyka parki narodowe Koronawirus w Polsce pandemia infografika

Cios w koński los, czyli spór o transport do "Moka"

- Przeciążenia. To jest jedno słowo, które określa warunki pracy tych koni - tłumaczy Beata Czerska z Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wozacy buntują się i mówią, że nie eksploatują zwierząt ponad ich siły. Spór o los koni, które na odcinku Palenica Białczyńska-Włosienica podwożą turystów do Morskiego Oka nie cichnie. Tradycja i pieniądze kontra troska o los tatrzańskich koni. Kto ma rację w tym sporze? To sprawdzał reporter portalu polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  konie zwierzęta Morskie Oko Tatry TYLKO U NAS