Juwenalia warszawskie: od disco-polo do ciężkiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 09:36
- Świętujemy najpiękniejsze lata swojego życia i musimy się wybawić przed sesją, nie pozwolimy, żeby ktokolwiek zepsuł nasze święto - mówi Tomasz Sachanowicz rzecznik prasowy warszawskiego święta studentów.
Audio

10 maja, od koncertu gwiazd muzyki disco-polo na terenie Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęła się doroczna zabawa warszawskich żaków. Podobnie jak przed rokiem program koncertów i wydarzeń organizowanych przez poszczególne stołeczne uczelnie prezentuje wyjątkowo atrakcyjnie, dlatego studenckie imprezy przyciągają nie tylko studentów.

- Na każde juwenalia może wejść każdy, jedyne ograniczenie, to że na niektóre koncerty nie mogą wejść osoby niepełnoletnie - mówił w Czwórce Tomasz Sachanowicz. Wielu miłośników dobrej zabawy ucieszy również fakt, iż większość imprez organizowanych przez studentów jest darmowa.

Taki charakter będą miały występy, które odbędą 26 maja na warszawskiej Agrykoli. Zagrają tam m.in. Indios Bravos, Strachy na Lach oraz gwiazda Czwórkowej audycji "Dancehall Masakra" - Junior Stress. Za bilety będziemy musieli zapłacić wybierając się na tradycyjny już koncert Kultu na Dużym Dziedzińcu UW, który w tym roku odbędzie się o 26 maja.

- Kiedyś Kult wystąpił na koncercie darmowym, na Stadionie Syrenki i ten koncert był tak przepełniony, że ciężko było zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Na Dużym Dziedzińcu, gdzie maksymalnie zmieści się 6,5 tysiąca osób, musimy zrobić jakąś selekcję. Poza tym studenci UW do godziny 17.30 na teren kampusu mogą wejść za darmo - opowiadał Sachanowicz.

Płatne są juwenalia uczelni niepublicznych organizowane w klubie Palladium oraz Ursynalia, które w tym roku mają ponownie mają charakter mini festiwalu. W dniach 1-3 czerwca na kampusie SGGW wystąpią takie gwiazdy ciężkiego rocka jak Slayer, Limp Bizkit i Nightwish.

Więcej na temat warszawskich juwenaliów dowiesz się słuchając nagrania audycji oraz odwiedzając wspólną stronę dla wszystkich wydarzeń.

Zachęcamy również do wysłuchania relacji reportera Czwórki Bartka Wasilewskiego, który zajrzał do programów imprez w innych polskich miastach.

My szczególnej uwadze polecamy hip-hopowe koncerty Tabasko w Krakowie 15 maja, namiot hip-hopowy na Kortowiadzie w Olsztynie czy występy Grubsona i Frenchmana w Poznaniu. 

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy studenci wybierają uczelnie w ciepłych krajach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 21:00
Jeszcze nie dawno stypendyści znad Wisły wybierali najczęściej studia w Niemczech. Teraz tendencja uległa zmianie i, zdaniem eksperta Czwórki, polscy żacy najchętniej wybierają Hiszpanię, a także Francję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz studiować w USA? Nic prostszego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 09:21
To prawdziwa gratka dla wszystkich młodych ludzi, którzy marzą o tym, by studiować za oceanem. Wszystkiego dowiedzieć się można podczas Amerykańskich Targów Edukacyjnych w Warszawie.
rozwiń zwiń