Pierwsza praca się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 08:30
Warto w wakacje pomyśleć o pierwszej pracy. To czas kiedy firmy szukają przyszłych pracowników z potencjałem.
Audio
  • Pierwsza praca - materiał Błażeja Prośniewskiego
  • Łukasz Radzikowski radzi jak podjąć pierwszą pracę

Coraz rzadziej młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę by pracować, częściej decydują się na pracę w kraju, z czego to wynika i o co warto dbać pracując w wakacje podpowiada Łukasz Radzikowski z firmy doradztwa personalnego HRK w audycji "Pod lupą".

- Kiedyś wyjeżdżało się po to, by zarobić kupę kasy i mieć z czego żyć przez cały rok. W tej chwili wyjeżdża się po to, by trochę pozarabiać i trochę powakacjować. Dalej jeździ się na truskawki, maluje łodzie w Norwegii - mówi Radzikowski. - Dziś też bez problemów można znaleźć pracę w Polsce. Nie jest dużym wyzwaniem znalezienie pracy biurowej - dodaje.
Wakacje to czas, gdy wielu etatowych pracowników wyjeżdża na urlopy. W tym czasie firmy szukają młodych ludzi do pomocy w prowadzeniu biura, często stawiają na studentów. - Firmy chcą znaleźć dobrych, młodych ludzi z potencjałem, a to wcale nie jest łatwa rzecz - mówi ekspert w czwórkowym studiu.
Łukasz Radzikowski zauważa również spadek zainteresowania wyjazdami "work and travel", ale częściej młodzi ludzie wybierają wyjazdy wolontariackie do Afryki czy Azji.

Na jaką pracę się zdecydować w wakacje, jakimi drogami jej poszukiwać i na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy podpowiada w Czwórce w audycji "Pod lupą" Łukasz Radzikowski - posłuchaj.

Zapraszamy również do wysłuchania materiały Błażeja Prośniewskiego o pierwszej pracy.
Poprzedni odcinek "Ekonomii pod lupą": Chcesz Przeżyć? Bądź drapieżnikiem w finansowej dżungli.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gruby Brzuch" GrubSona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 05:00
Informujemy zniecierpliwionych fanów GrubSona, którzy czekają na jego kolejne wydawnictwo. Jego nowy album, "Gruby Brzuch" jest już dostępny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech "Kibice śpiom gdzie chcom"!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 14:00
Organizatorzy akcji apelują do służb miejskich, by nie karały mandatami fanów piłki nocujących w miejscach użyteczności publicznej. Sami załatwiają darmowe noclegi w hotelach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steve Allen: Polska ma genialne warunki dla supsurferów!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 16:00
W Polsce ciągle jeszcze nie możemy surfować tak jak w gorącej Kalifornii, ale SUP surfing to doskonały sport dla amatorów wodnej rozrywki! Chcecie złapać falę? Steve Allen podpowiada jak to zrobić!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztuje twoje dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 16:01
Dzieci są bezcenne, ale niestety... niezbyt "tanie". Utrzymanie i wychowanie statystycznego potomka, od narodzin do ukończenia 20. roku życia, to koszt rzędu 176 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń