X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto zapłaci za podwyżki cen energii?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 16:44
Początek jesieni to okres, w którym ustalane są taryfy energii na kolejny rok. Okazuje się, że w przyszłym roku będą sporo wyższe, nawet o kilkadziesiąt procent.
Audio
  • Podwyżki cen energii. Kto za nie zapłaci? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Powodem podwyżek cen energii elektrycznej jest to, co dzieje się na rynkach, przede wszystkim wzrost cen surowców energetycznych: węgla, ropy i gazu oraz wzrost cen emisji CO2 - mówiła Magdalena Skłodowska z portalu wysokienapiecie.pl. 

- Produkujemy prawie 80 proc. energii elektrycznej opartej na węglu. To bardzo poważne obciążenie. Duży skok cen surowców sprawił, że dystrybutorzy muszą uwzględnić je w taryfach - wyjaśniała. 

- To "ucho igielne" nie powinno nikogo dziwić - mówił Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energetyki Odnawialnej. - Jeżeli nie realizowaliśmy inwestycji przez szereg lat, nie ponosiliśmy też kosztów. Nie oznacza to, że nie będziemy musieli ich ponieść w przyszłości. Jesteśmy w o tyle złej sytuacji, że do tej pory nie zmieniliśmy struktury wytwarzania energii - tłumaczył. 

Dlaczego? Co możemy zrobić by obniżyć koszty i czy to możliwe? Jak mądrze inwestować w nowoczesną energetykę? Co i o ile może podrożeć, jakie będzie bezpośrednie przełożenie podwyżek cen energii na nasze rachunki? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: w rozmowie z reporterką Czwórki - Leszek Drogosz (dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy); w studiu - Magdalena Skłodowska (wysokienapiecie.pl), Grzegorz Wiśniewski (Instytut Energetyki Odnawialnej)

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 1.10.2018

Godzina emisji: 15.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zajęcia pozalekcyjne - "tu potrzebna jest pigułka zdrowego rozsądku"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:00
Akademia Młodego Managera dla dzieci od 6 do 12 lat, programowanie, kurs mnemotechniki, robotyka. To tylko niektóre propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci i nastolatków. Jak wybrać mądrze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypalenie zawodowe. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:30
W Polsce co czwarty pracownik doświadczył wypalenia zawodowego. Najpierw pojawia się wyczerpanie, później przestajemy angażować się w swoje zajęcia, ostatnim etapem jest załamanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosty skład = zdrowie? Jak szukać dobrego jedzenia?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 16:00
Produkty spożywcze nie smakują jak te, które znamy sprzed kilkunastu lat. Na pieczywie pleśń nie pojawi się po paru dniach, mleko nie kwaśnieje, a jabłka pokrywa warstwa wosku. Jak szukać dobrego jedzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy język kształtuje nasz sposób myślenia?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 17:47
Znajomość angielskiego nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym. Dziś możliwość nauki często ezotycznych języków otwiera dzwi do kariery. Co jeszcze daje nam nauka języków obcych?
rozwiń zwiń