"Colaholic" - animowana komedia romantyczna o… nałogach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 13:22
- Z uzależnienia od słodkich napojów wielu się śmieje, bo nie wierzą, że rzeczywiście może to być poważny problem. Tymczasem "Colaholic" to prawdziwa historia mojej walki z nałogiem - opowiadał Marcin Podolec, reżyser i scenarzysta w Czwórce.
Audio
  • Marcin Podolec mówi m.in. uzależnieniu od napojów słodzonych i filmie "Colaholic" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ KucherAV

jedzenie zapach 1200.jpg
Cyhcesz schudnąć? Nie wąchaj jedzenia

- Opowiadałem znajomym, że każdego dnia muszę się napić jakiegoś typu coli, bo inaczej po prostu źle się czuję. Ale tylko się ze mnie śmiali, że powinienem znaleźć sobie "prawdziwy nałóg" - wspominał gość Kamila Jasieńskiego. - Potem okazywało się, że ci ludzie piją takich napojów jeszcze więcej niż ja, ale na co dzień nikt się nad tym nie zastanawia.

Jak przekonywał jego film nie będzie dokumentem o tym, jak i czy w ogóle cola może być szkodliwa. Ma być animacją w konwencji… komedii romantycznej. - Będzie to rozwinięcie moich dotychczasowych prac komiksowych i filmów, zaawansowana animacja 2D, wspierana 3D, w kolorze. Pracuje nad tym zespół ludzi, dzięki czemu każda faza ruchu bohaterów rysowana jest oddzielnie - opowiadał o kulisach tworzenia "Colaholica" Marcin Podolec. Kiedy dzieło będzie gotowe i kiedy będziemy mogli je obejrzeć, a także w jaki sposób "relacja z colą" może zostać przedstawiona w... komedii romantycznej? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Gość Kamila Jasieńskiego opowiadał jednak także o początkach swojego uzależnienia od napojów słodzonych i gazowanych i kilkuletniej - nie zakończonej wciąż - walce o zdrowie. W programie mówiliśmy też części komiksu "Bajka na końcu świata".

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Marcin Podolec (reżyser filmów animowanych, rysownik, scenarzysta)

Data emisji: 7.08.2017

Godzina emisji: 8.08

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nikotyna jak narkotyki. Jak rzucić palenie?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 17:20
 - Trzeba mieć świadomość, że organizm pozbawiony nagle nikotyny, będzie się buntował. Do tego dochodzą nawyki, związane m.in. z trzymaniem papierosa, których po latach ciężko będzie nam się pozbyć. Rzucanie palenia nie jest więc łatwe, trzeba to robić dwutorowo - mówiły psycholog Magdalena Cedzyńska i Irena Przepiórka z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia uzależnień. Tożsamość i relacja to słowa klucze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:00
- W profilaktyce uzależnień chodzi o to, żeby było coraz mniej powodów po sięganie po różne substancje i zachowania. Młodym ludziom trzeba zaoferować coś, co będzie bardziej atrakcyjne - mówił w Czwórce Robert Banasiewicz, pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach.  
rozwiń zwiń