Polskie Radio

Zderzenie osobówki i szynobusu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:30
W miejscowości Siedliska Kolonia (województwo lubelskie) 25-letni kierowca wjechał pod nadjeżdżający szynobus. To kolejny wypadek spowodowany brakiem rozwagi na przejazdach kolejowych.
Zderzenie osobówki i szynobusu
Zderzenie osobówki i szynobusuFoto: KMP Zamość

Seria wypadków samochodowo-kolejowych trwa w najlepsze.

W miejscowości Siedliska Kolonia (gmina Zamość) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia Citroena i szynobusu. 

25-letni mieszkaniec Zamościa nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod pociąg. Na szczęście z kolizji wyszedł bez obrażeń. Nic się nie stało także pasażerowi podróżującemu z 25-latkiem, maszyniście oraz pasażerom szynobusu. 


Zderzenie osobówki i szynobusu Zderzenie osobówki i szynobusu

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu uszkodzonych pojazdów byli trzeźwi. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu szynobusowi przez kierującego osobówką. Za popełnione wykroczenie drogowe 25-latek został ukarany mandatem.

Zbliżając się do przejazdu kolejowego zawsze zachowaj ostrożność i nie ignoruj znaku STOP. Zatrzymaj się i dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich upewnij się, że po torach nie jedzie pociąg. Jego droga hamowania jest znacznie dłuższa niż samochodu, a maszynista (w przeciwności do Ciebie) nie może natychmiast zatrzymać rozpędzonej maszyny.

Reaguj na STOP – zatrzymaj się i bezpiecznie wróć do bliskich.

KMP Zamość

CZYTAJ TAKŻE:

Czytaj także

Piach w bagażniku, czyli jak wygrać z pogodą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 15:30
Zimowa aura gwarantuje nam zarówno piękne, śnieżne widoki, jak i trudne warunki na drogach. Dlaczego analogowa łopatka i wiadro piachu mają przewagę nad cyfrowymi systemami bezpieczeństwa? Czy piach w bagażniku pozwoli nam wygrać z pogodą? Czego możesz nauczyć się od motorniczego ze Szczecina? SPRAWDŹ!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limuzyna w cenie kompaktu? Uważaj na tanie auta premium!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 05:00
Dwudziestoletni mercedes klasy S za 10 tys. złotych? "Bawarka", która ma siódemkę z przodu zarówno w nazwie modelu, jak i... cenie na portalu ogłoszeniowym? A może volkswagen phaeton sprzed dekady, aspirujący do miana klasy premium, lecz kosztujący zaledwie kilkanaście tysięcy złotych? Polując na auta z tzw. wyższej półki często trafimy na egzemplarze w cenie nowszych i bardziej popularnych aut. Czy warto ryzykować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: Polska drugim największym eksporterem autobusów elektrycznych w UE

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 10:36
Mimo pandemii eksport polskich autobusów elektrycznych przyspieszył; Polska stała się największym eksporterem tych pojazdów w UE, wyprzedzając Belgię - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem ekspertów na znaczeniu w najbliższych latach mogą zyskać też autobusy wodorowe.
rozwiń zwiń