Polskie Radio
Section05
Giełda

Eksperci: polski przemysł słabnie, bo słabną gospodarki naszych partnerów handlowych

Gospodarka słabnie. Pokazuje to, na razie niewielki, spadek produkcji, ale też wyczekiwanie przedsiębiorstw wstrzymujących się z inwestycjami. Podobnie dzieje się z gospodarkami naszych partnerów handlowych, co będzie przekładało się na spadek popytu zagranicznego. To, jak duże będą gospodarcze kłopoty Europy pokaże zima i następstwa energetycznego odwetu Rosji - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz dr Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie Unia Europejska podatki Giełda

Twitter pozywa Elona Muska. Czy najbogatszy człowiek na świecie kupi serwis społecznościowy?

Niedawno świat obiegła informacja, że Elon Musk chce przejąć Twittera. Po kilku tygodniach miliarder zmienił zdanie, co wprowadziło zarząd serwisu społecznościowego w niemałe osłupienie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 elon musk twitter tesla Giełda spadek

Prawie połowa funduszy Private Equity z Europy Środkowej planuje nowe inwestycje. Zobacz nowe dane Deloitte

Indeks nastrojów sektora Private Equity dla regionu Europy Środkowej spadł poniżej poziomów sprzed pandemii. Obecnie wynosi 58 pkt i jest to jeden z najgorszych wyników w jego historii. Mimo to okazuje się, że prawie połowa ankietowanych funduszy planuje nowe inwestycje - poinformowało Deloitte, które wylicza ten indeks.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konsultant Europa Środkowa inwestycje fundusze inwestycyjne finansowanie Giełda

ANALIZA Inwestowanie w obligacje w czasie inflacji. Czy można ochronić oszczędności?

Obligacja jest instrumentem finansowym o stałym dochodzie, który reprezentuje pożyczkę udzieloną przez inwestora pożyczkobiorcy (zazwyczaj korporacyjnemu lub rządowemu). Obligacja może być traktowana jako umowa pomiędzy stronami, która zawiera szczegóły dotyczące pożyczki i jej spłaty. Obligacje są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, gminy i rządy państw do finansowania projektów i operacji. Właściciele obligacji są posiadaczami długu, czyli wierzycielami emitenta.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje Giełda oszczędności obligacje inflacja

Jak długo potrwają spadki na giełdzie? Szef GPW wyjaśnia

- Trudno przewidzieć dynamikę geopolityczną, która jest najważniejszym czynnikiem dla naszej giełdy. Spadki potrwają mniej więcej tak długo, jak długo będzie trwała wojna na Ukrainie. Teraz mamy moment odejścia od aktywów ryzykownych na rzecz bezpieczniejszych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych. 
Zobacz więcej na temat:  Kongres PWP 2022 giełda papierów wartościowych GOSPODARKA finanse Polska Wielki Projekt 2022 Polska Wielki Projekt Giełda POLSKA

Możliwy siódmy tydzień wzrostu cen ropy. Inwestorzy czekają na decyzje Chin ws. obostrzeń covidowych

Ropa naftowa rano w USA taniała na ostatniej w tym tygodniu sesji. Może to być już 7. tydzień ze zwyżką notowań, bo od początku tego tygodnia zdrożała o 1,6 proc. Na zmiany kursu decydujący wpływ ma to, jak inwestorzy oceniają nadchodzące zmiany popytu na paliwa w Chinach. Państwo Środka znosi restrykcje po lockdownach, ale na razie droga do pełnego otwarcia gospodarki wydaje się wyboista - informują maklerzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA USA ropa naftowa Giełda Chiny zapasy benzyna