Polskie Radio
Section05
Giełda

ART. SPONSOROWANY Edukacja finansowa - dla kogo i po co?

Wiedza finansowa potrzebna jest niemal każdemu i prawie w każdym wieku. Dzięki posiadanym kompetencjom finansowym możemy podejmować racjonalne decyzje finansowe unikając kłopotów wynikających z niewiedzy. Z edukacją finansową spotykamy się już w domu rodzinnym i w szkole, ale ważną rolę w jej propagowaniu pełnią także liczne organizacje pozarządowe, w tym Fundacja GPW.
Zobacz więcej na temat:  Giełda rynek finansowy inwestycje oszczędzanie edukacja finanse

Większe dochody z usług i wykorzystanie nowych technologii. GPW przedstawiła strategię na najbliższe lata

Dalsza cyfryzacja, większa sprzedaż danych rynkowych czy wsparcie dla mniejszych spółek w raportowaniu ESG - to niektóre z elementów nowej strategii rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na najbliższe pięć lat. Jej szczegółowe założenia przedstawił na czwartkowej konferencji zarząd GPW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw POLSKA giełda papierów wartościowych Giełda rynek

ART. SPONSOROWANY ETF-y na GPW

ETF jest uniwersalnym instrumentem finansowym, który może być wykorzystywany zarówno przez indywidualnych jak i instytucjonalnych inwestorów. Daje on szansę na łatwą ekspozycję na cały rynek, umożliwiając udział w zmianach cen wybranego indeksu w sposób pasywny i przy zachowaniu najniższych kosztów. Na czym dokładnie polega ten instrument, jaka jest jego specyfika oraz dlaczego tak wielu inwestorów posiada ETF-y w swoich portfelach?
Zobacz więcej na temat:  Giełda rynek finansowy inwestycje

ART. SPONSOROWANY Od oszczędzania do inwestowania

Aby zadbać o swoje „zdrowie finansowe” należy rozważyć zarówno oszczędzanie, tj. odkładanie nadwyżek pieniężnych oraz przechowywanie ich w bezpieczny sposób, jak i inwestowanie wolnych środków. Jakie są różnice między jednym, a drugim oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę kiedy rozważamy inwestowanie pieniędzy omówimy w odcinku pt. „Od oszczędzania do inwestowania”.
Zobacz więcej na temat:  Giełda oszczędzanie rynek finansowy