Polskie Radio

Sara James - finałowy występ w amerykańskim "Mam talent" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 03:30
Czternastoletnia Sara James, Polka z województwa lubuskiego, podczas finałowego występu w amerykańskiej wersji programu "Mam talent" - "America's Got Talent" - wykonała swoją wersję piosenki Kate Bush "Running Up That Hill". Po tym występie Sara dostała owacje na stojąco od jurorów i widzów w studiu show.
Sara James w amerykańskiej wersji programu Mam talent - Americas Got Talent. Pewnie doszła do wielkiego finału siedemnastej edycji show w USA.
Sara James w amerykańskiej wersji programu "Mam talent" - "America's Got Talent". Pewnie doszła do wielkiego finału siedemnastej edycji show w USA. Foto: Hutchins Photo / PAP / Newscom
  • Sara James w "America's Got Talent" rywalizuje z dziesięcioma innymi wykonawcami, nie tylko wokalistami, ale również iluzjonistami, tancerzami czy komikami. 
  • Polka bezpośrednio z castingów trafiła do półfinału programu, dzięki tak zwanemu "złotemu przyciskowi". Skorzystał z niego juror i pomysłodawca programu Simon Cowell. 
  • W Polsce telewidzowie pokochali ją w telewizyjnych programach "The Voice Kids" i "Szansa na sukces", a europejska widownia doceniła ją za udział w konkursie Eurowizja Junior, w którym zajęła drugie miejsce. 
  • Sara walczy o milion dolarów - czyli o blisko 5 milionów złotych - i o możliwość występu na scenach Las Vegas Strip, gdzie śpiewały choćby Cher, Celine Dion i Mariah Carey. W noc z wtorku na środę wystąpiła na scenie amerykańskiej edycji programu "Mam talent" ("America's Got Talent"). Wyniki finału poznamy dobę później. 

Finałowy występ Sary zapowiedziano słowami, że to niesamowite, jak taka młoda osoba znalazła się w wielkim show z tak odległego zakątka świata. Wokalistka - w klipie poprzedzającym występ - przyznała, że pochodzi z miasteczka, gdzie jest pięć sklepów i dwie stacje benzynowe. W nagraniu przyznała, że "nigdy nie marzyła, że uda się do Ameryki", by później dodać: "Zakochałam się w tym miejscu, chciałabym kiedyś to zamieszkać. Kocham Amerykę i mam nadzieję, że Ameryka pokocha mnie". 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał programu "America's Got Talent" 


Twórca formatu "Mam talent", Simon Cowell, po występie Sary przyznał, że Polka oszołomiła go swoim wykonaniem: "Występy twoich poprzedników były bardzo dobre. Ale potem wychodzisz ty, 14-latka z Polski, z jedną z najbardziej kultowych piosenek na świecie!". Inny juror show, Howie Mandel, dodał, że Sara jest piękną, utalentowaną perfekcjonistką, błyszczącą, młodą 14-latką, która jeszcze nie raz będzie występować w USA. 

Wśród kobiet za stołem sędziowskim Heidi Klum dodała, że gdy śpiewa Sara - "brzmi jak najlepsza wokalistka sezonu, ma świeżość i wygląda jak supergwiazda"! Z kolei Sofía Vergara przyznała, że zachwyca ją nie tylko głos Sary, ale również jej sposób prezencji na scenie. 

W pogoni za talentem 

Program o tym formacie (brytyjskie "Got Talent") był nadawany w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w Wietnamie, RPA, Afganistanie, Chile, Turcji, a nawet w Chinach. W Polsce program był nadawany w latach 2008-2019 i emitowany był (jesienią) przez 14 sezonów. Wspomnianym już autorem formatu jest Brytyjczyk Simon Cowell, który zasiada teraz w jury amerykańskiej wersji programu. Cowell to angielski łowca talentów i producent telewizyjny, również juror w programach: "Pop Idol", "American Idol", "Britain's Got Talent" oraz w brytyjskim i amerykańskim programie "X Factor". Stoi także za sukcesem brytyjsko-irlandzkiego zespołu One Direction, brytyjskiego zespołu Little Mix oraz amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony

  • Drogę Sary do amerykańskiego "Mam talent" zobaczysz TUTAJ! 

Tegoroczna edycja programu ("The America's Got Talent" Live Shows) rozpoczęła się 9 sierpnia i trwa pięć tygodni. To łącznie 55 występów na żywo. W każdy wtorek widzowie mogą głosować na swoje ulubione wykonanie tygodnia, a wyniki zostają podawane podczas środowych koncertów na żywo. Tylko dwóch najlepszych wykonawców z największą liczbą głosów w poszczególnych odcinkach przeszło dotąd do finałowej rozgrywki, która odbędzie się 13 września. Główną nagrodą w konkursie jest milion dolarów amerykańskich i występ na scenach Las Vegas Strip, gdzie śpiewały też Cher, Céline Dion i Mariah Carey. 

Kiedy ogłoszono wyniki półfinału, które zapewniły Sarze awans do finału, Polka mówiła wówczas: "Oniemiałam i próbuję nie powiedzieć czegoś głupiego. Jestem tylko nastolatką w Ameryce i to, że jestem tutaj, jest niesamowite. Dziękuję, to wiele dla mnie znaczy". Simon Cowell, który podczas castingów wcisnął "złoty przycisk", a ten dał Sarze bezpośredni awans do półfinału - był zachwycony wynikiem: "Chciałbym ci pogratulować. Sprawisz, że ten finał będzie wyjątkowy". Sara James najpierw wykonała piosenkę "Lovely" z repertuaru Billie Eilish. Po tym występie Eilish udostępniła w swoich mediach społecznościowych występ Sary James! To nagranie w serwisie YouTube.com obejrzano już ponad 18 milionów razy! W półfinale Sara James wykonała piosenkę Eltona Johna i tym razem Simon Cowell powiedział, że ten wokalista również powinien udostępnić piosenkę "Rocket Man" w wykonaniu Sary. Ten występ w serwisie YouTube.com ma blisko trzy miliony wyświetleń, licząc wyłącznie oficjalne kanały nadawcy. 

  • Poprzednie występy Sary James w amerykańskim show zobaczysz TUTAJ

Do finału, obok Sary James, zakwalifikowali się również: hiszpańska komiczka Celia Munoz, grupa taneczno-akrobatyczna Majowie (Mayyaas), gimnastyczka i tancerka Kristy Sellars, tercet muzyczny Metafizyka, komik Mike E. Winfield, iluzjonista Nicolas Ribs, iluzjonista Yu Hojin, zespół muzyczny Chapel Hart, zespół country Drake Milligan, saksofonista Avery Dixon. Warto dodać, że w dotychczasowych 16 edycjach sześciokrotnie wygrywali wokaliści. Trzykrotnie zwycięzcy byli brzuchomówcami i trzykrotnie byli to iluzjoniści. Dwa lata temu zwyciężył nawet poeta i mówca motywacyjny. 

Wielki finał "America's Got Talent"

Finał siedemnastego sezonu amerykańskiego talent show odbył się 13 września (w nocy z 13 na 14 września czasu polskiego), natomiast wyniki i zwycięzcę całego programu poznamy następnego dnia, 14 września (dokładnie w nocy z 14 na 15 września czasu polskiego).

Głosowanie w konkursie w cotygodniowych rozgrywkach amerykańskiego show trwa od wtorku (od godziny 20 tamtejszego czasu) i kończy się w środy o godzinie 7 rano. Każdy widz może oddać 10 głosów przez aplikację programu AGT lub poprzez stronę nadawcy - stację NBC. Występy uczestników można oglądać również w serwisie YouTube.com, na oficjalnym kanale programu. Kanał NBC (The National Broadcasting Company) jest dostępny w niektórych polskich sieciach operatorów telewizji satelitarnych. 

Czytaj także: 


Sara James rok temu (w 2021 roku) nagrała płytę "Jak co roku" i wydała dotąd dziewięć singli: "Czarny młyn" (2021), "Ktoś" (2021), "Jak co roku" (2021), "Lecę" (2022), "Nie jest za późno" (2022), "Na sam szczyt" (2022), "Magia jest w nas" (2022), "Moja fala" (2022) i "Taka sama" (2022).  

oprac. rk 

Czytaj także

Eurowizja Junior. Sukces reprezentantki Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 19:31
Polka Sara James zajęła drugie miejsce w finale Eurowizji Junior w Paryżu. Zwyciężczynią została reprezentanująca Armenię Maléna. Na podium znalazł się także reprezentant Francji, Enzo. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 14:55
W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sara James - sukces Polki w amerykańskim "Mam talent" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2022 17:05
14-latka z Polski - Sara James - brawurowym występem w półfinale amerykańskiej edycji programu "Mam talent" podbiła serca jurorów i publiczności. Jej wykonanie utworu Eltona Johna "Rocket Man" wzbudziło powszechny zachwyt. Polka trafiła do finału jednego z najpopularniejszych programów amerykańskiej telewizji. 
rozwiń zwiń