Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w sześciu miastach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 14:45
Polskie Radio dla Ukrainy zaprasza do słuchania swoich 24-godzinnych, specjalnych programów w języku ukraińskim: w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi – 94,40 MHz, we Wrocławiu – 100,70 MHz, w Białymstoku – 94,80 MHz, w Przemyślu – 98,6 MHz, oraz w Hrubieszowie – 93,3 MHz. Antena dostępna jest również cyfrowo, nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
Polskie Radio ze specjalnymi audycjami i odrębnym programem dla Ukraińców.
Polskie Radio ze specjalnymi audycjami i odrębnym programem dla Ukraińców. Foto: Polskie Radio

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było oczywistym, konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego rozpoczęło emisję – jako pierwszy nadawca w Polsce – specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza swoją ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju – we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w internecie.

Obywatele Ukrainy – przebywający w Polsce – mogą słuchać programu Polskiego Radia dla Ukrainy także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego nadawcy został także dodany w aplikacji na urządzenia mobilne Polskie Radio – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo Polskie Radio emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu w obwodach donieckim i ługańskim

17 marca Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy. Ta informacyjno-publicystyczno-muzyczna rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie; o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce – np. gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Aż połowa audycji Polskiego Radia dla Ukrainy przygotowywana jest w warszawskim studiu Polskiego Radia dla Zagranicy. Autorskie audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej tej stacji emitowane są w godz. 9.00-21.00. 

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej DAB+ oraz na następujących częstotliwościach FM: w Białymstoku na 94,80 MHz, Łodzi na 94,40 MHz, w Warszawie na 100,6 MHz, we Wrocławiu na 100,70 MHz, w Przemyślu na 98,6 MHz, w Hrubieszowie na 93,3 MHz

mat. pras. / rk / kor

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU Ukraina
Czytaj także

"Wspierajcie nas... wszystkim, tylko nie ciszą"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 17:00
"Wspierajcie nas tak, jak możecie. Wszystkim, tylko nie ciszą" – powiedział Wołodymyr Zełenski podczas rozdania Nagród Grammy 4 kwietnia 2022 roku. Przesłanie wygłoszone przez prezydenta Ukrainy, odtworzone podczas gali muzycznej w Las Vegas, motywuje nas do działania. W jaki sposób można to zrobić? O tym w audycji "Trójka pod księżycem". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sounds for Ukraine" - muzycy i uczniowie Nowej Miodowej grają dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 10:45
- Jest to sytuacja bezprecedensowa na skalę światową. Dyrekcja Nowej Miodowej jest bardzo otwarta, już wiele zdolnych dzieci zdało i jest przyjmowane do szkoły - mówił w "Poranku Dwójki" Janusz Wawrowski, skrzypek i pedagog, który wraz ze swoją uczennicą Anastasiią Seredą, zapraszał na dzisiejszy (14.04) koncert z udziałem ukraińskich i polskich artystów. "Sounds for Ukraine" organizuje Fundacja im. Z. Noskowskiego oraz Nowa Miodowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Kamińska: Polskie Radio od początku pomaga Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 20:33
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie i Ukraińcom. W Studiu Koncertowym PR prezes Kamińska otworzyła koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", który kończy zbiórkę pieniędzy na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w kolejnych miastach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 20:12
Polskie Radio dla Ukrainy będzie nadawać w Łodzi na częstotliwości 94,40 FM, we Wrocławiu na 100,70 FM, w Białymstoku na 94,80 FM i w Warszawie na 100,6 FM. Polskie Radio dla Ukrainy kontynuuje nadawanie swoich 24-godzinnych, specjalnych programów w języku ukraińskim w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na 93,3 FM. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pomoc materialna ratuje życie". Ukraińcy potrzebują naszego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 13:36
Minęło już 9 miesięcy od wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Ukraińcy cały czas potrzebują naszego wsparcia. - Pomoc materialna w tej chwili ratuje życie. Jest ona teraz najważniejsza, ponieważ zbliża się zima, a widzimy jak Rosjanie brutalnie niszczą ukraińską infrastrukturę energetyczną - mówi Anton Marczyński, szef Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia. W jaki sposób możemy pomóc?
rozwiń zwiń