Polskie Radio

Dziennikarze Jedynki i Trójki zapraszają na plenerowe audycje z Krynicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 20:30
Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia oraz radiowej Trójki, 3 i 4 lutego zapraszają do Krynicy Zdroju. Wprost z górskiego kurortu specjalne wydania plenerowych audycji w ramach cyklu „Z głową w górach”. Podczas wizyty w Beskidzie Sądeckim dziennikarze Polskiego Radia będą na Jaworzynie Krynickiej, gdzie m.in. wraz ze słuchaczami zamierzają doskonalić technikę jazdy oraz opowiadać o bezpieczeństwie na stoku. 
Akcja Z głową w górach to wizyty dziennikarzy Polskiego radia w popularnych górskich kurortach. Tym razem zapraszamy do Krynicy-Zdrój.
Akcja "Z głową w górach" to wizyty dziennikarzy Polskiego radia w popularnych górskich kurortach. Tym razem zapraszamy do Krynicy-Zdrój. Foto: Polskie Radio
  • W te weekend w ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarze Programu 1 oraz Programu 3 są w kolejnej górskiej miejscowości. Akcja ma celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz prezentację walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. 

. .

W piątek, 3 lutego na "Muzyczną Jedynkę" (od godz. 13.00) zaprosił Paweł Sztompke. W audycji między innymi rozmowy z odwiedzającymi Krynicę-Zdrój. W sobotę, 4 lutego, specjalne plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (od godz. 9.00) poprowadzi Roman Czejarek. Pasjonaci białego szaleństwa będą także mogli liczyć na obszerne relacje Patryka Bedlińskiego


. .

W piątek (3 lutego) od godz.10.00, dziennikarz radiowej Trójki - Piotr Firan - zaprosił na plenerowe wydanie audycji "Zapraszamy na weekend"Będziemy chłonąć atmosferę tego cudownego miejsca, znanego ze swoich  pro zdrowotnych właściwości. "Zapraszamy na weekend" to niezmiennie odkrywanie lokalnych atrakcji i rozmowy z mieszkańcami – zapowiadał prezenter. 

Z kolei w godz. 19.00-22.00 Tomasz Miara poprowadził "górskie" wydanie "Listy przebojów Trójki". Michał Grabkowski zaprezentuje sety DJ-skie w piątek o godz. 15.00 oraz w sobotę o godz. 12.00. 

W sobotę (4 lutego) słuchacze będą mogli ponownie spotkać się z Piotrem Firanem, podczas audycji "Login: Aktywni" o godz. 15.00 i posłuchać o  aktywnościach, które wpływają na poprawę naszej kondycji. Ekipa radiowej Trójki będzie też na bieżąco relacjonowała w serwisach i mediach społecznościowych, to co będzie się działo w Krynicy-Zdroju. 

- Podczas wizyty w Krynicy-Zdroju oczywiście odwiedzimy Pijalnię Główną. To w niej można "skosztować" najsłynniejszych krynickich wód takich jak Jan, Zuber czy Tadeusz. Powodów do odwiedzenia Krynicy jest jednak więcej, bo to właśnie tam żył i tworzył jeden z najważniejszych twórców prymitywizmu - Nikifor Krynicki. W Willi Romanówka znajduje się Muzeum Nikifora. W Krynicy jest też jedna z dwóch w Polsce drewnianych wież widokowych w koronie drzew. Planujemy spacer malowniczym, historycznym krynickim deptakiem, odwiedzimy również Muzeum Turystyki Górskiej. Oczywiście opowiemy o łemkowskiej kulturze i kuchni – zachęca Paweł Turski, dziennikarz radiowej Trójki. 

W ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarzy Programu Pierwszego i radiowej Trójki będzie można spotkać w Szczyrku (10-11 lutego), Czarnej Górze (17-18 lutego) oraz Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego).

Więcej informacji o akcji "Z głową w górach" na stronach internetowych: <<< JEDYNKI >>> oraz <<< TRÓJKI >>>

***

W ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarzy radiowej Jedynki i radiowej Trójki będzie można spotkać w Szczyrku (10-11 lutego), Czarnej Górze (17-18 lutego) oraz Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego). 

mat. pras. / oprac. rk 

Czytaj także

Trójka w zimowej stolicy Polski. Audycja specjalna z Zakopanego [SPRAWDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 22:03
Góralska tradycja, muzyka, tańce i kultura Podhala. "Zapraszamy na weekend" nadawało z Zakopanego. Z plenerowego studia, wprost ze stolicy Tatr, Piotr Firan i jego wyjątkowi goście opowiedzieli o góralskich zwyczajach i zaprosili na akcję "Z głową w górach". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" w Zakopanem. Wizyta w zimowej stolicy Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 14:20
Nie bez powodu Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Co roku do miasta przyjeżdżają tłumy turystów, którzy korzystają z uroków Tatr. O to, by na przyjezdnych czekało wiele atrakcji i imprez, dbają również lokalne władze. Ten prawdopodobnie najpopularniejszy zimowy kurort w Polsce odwiedziliśmy w ramach audycji "Jedyne takie miejsce", jednocześnie rozpoczynając cykl audycji plenerowych na żywo "Z głową w górach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z głową w górach". Anna Will i "Muzyczna Jedynka" prosto z Karpacza [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 16:15
- Karpacz to już drugi przystanek na górskiej trasie Programu 1 Polskiego Radia - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Anna Will, która zaprosiła słuchaczy Jedynki na kolejną odsłonę cyklu "Z głową w górach". Gośćmi audycji byli m.in. malarz Janusz Motylski i właścicielka galerii szkła Dorota Dedo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zapraszamy na weekend" w Karpaczu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 13:00
Plenerowe wydanie audycji "Zapraszamy na weekend" gościło w Karpaczu. Audycje specjalne, spotkanie z dziennikarzami i DJ-skie sety na żywo wprost z Karkonoszy. Co zwiedziliśmy? Jakie miejsca udało nam się odwiedzić? Zapraszamy do zapoznania się z relacją. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z głową w górach" w Zieleńcu [SPRAWDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 11:50
Radiowa Trójka gości w Zieleńcu. Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia spotkają się ze Słuchaczami, by wspólnie spędzić ferie zimowe. Zapraszamy na plenerowe audycje, ciekawe rozmowy oraz dobrą zabawę!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z głową w górach". Jedynka w Zieleńcu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 13:26
W czasie tegorocznych ferii redakcja Programu 1 Polskiego Radia będzie towarzyszyć Słuchaczom wypoczywającym w siedmiu popularnych miejscach. W najbliższy weekend zaprosiliśmy do Zieleńca, skąd dziennikarze prowadzili plenerowe audycje, ciekawe rozmowy oraz proponowali dobrą zabawę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z głową w górach" w Zieleńcu. Chopin i raj dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 11:00
W ramach akcji "Z głową w górach", po Zakopanem i Karpaczu, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili Zieleniec będący częścią Dusznik-Zdroju. Podczas audycji "Jedyne takie miejsce" mówiliśmy m.in. o tamtejszych trasach zjazdowych i wyciągach, o tym, jak zadbać o formę przed wejściem na stok, o narciarstwie biegowym i snowboardzie, ale też o wyjątkowym Muzeum Papiernictwa. 
rozwiń zwiń