Polskie Radio Dzieciom

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 23:24
Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
AniKa Dąbrowska z na scenie St. im. W. Lutosławskiego podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w PRD
AniKa Dąbrowska z na scenie St. im. W. Lutosławskiego podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w PRDFoto: PR

POSŁUCHAJ I ZOBACZ: 

Źródło YouTube - oficjalny kanał Polskiego Radia 


Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na wyjątkowy koncert - prezent z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich słuchaczy. To wyjątkowe, muzyczne spotkanie z młodymi artystami. Na scenie: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski, którzy przygotowali dla słuchaczy stacji piosenki doskonale znane z anteny Polskiego Radia Dzieciom, ale także piosenki premierowe. 


Posłuchaj
163:08 1.06. Poranek.mp3 Specjalne wydanie audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom z okazji Dnia Dziecka_1.06.2021.

 

Przedstawiamy sylwetki artystów:

Ala Tracz - laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 - zaprezentuje piosenki "Do słońca" i "I"ll be standing", a wspólnie z siostrą Olą Tracz "Przed nami cały świat".

Zobacz wywiad z siostrami Tracz o ich muzycznych i pozamuzycznych fascynacjach, o planach na wakacje i wymarzonym Dniu Dziecka. 

Eryk Waszczuk – także laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom - zaśpiewa przeboje: "Horyzont", "Jak w niebie", czy "Gdy podasz mi dłoń", które pochodzą z jego płyty "Start.Rec". 

Zobacz video w którym Eryk Waszczuk opowiada o swoich muzycznych planach, a także o koncercie z okazji "Dnia Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom", który swoją premierę będzie miał 1 czerwca (wtorek) o godz. 17.00.

AniKa Dąbrowska – zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids wykona utwory "Przyjaciółka", "Do gwiazd",  "Niewidzialna" oraz "Małe skrzydła". 

Zobacz video w AniKą Dąbrowską. 

Z kolei covery "Kiedyś" i "Your song" zaśpiewa Olek Klembalski – finalista najnowszej edycji programu The Voice Kids.

Zobacz rozmowę z Olkiem Klembalskim

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej się podoba w byciu dzieckiem.

W tym wyjątkowym dniu Martyna Chuderska i Smok Adaś zaprosili na rodzinny "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w którym działy się rzeczy niezwykłe! Dzieci uruchamiały zagadkową maszynę, z której wyskakiwały niespodzianki dla naszych słuchaczy! Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczyło zadzwonić do studia i wypowiedzieć tajemnicze zaklęcie. Jeśli chcecie je poznać, słuchajcie załączonej audycji Polskiego Radia Dzieciom. 

W "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) dzieci śpiewały dzieciom. Słuchacze poznali dziecięce gwiazdy estrady i mogli dowiedzieć się o dziecięcych latach Natalii Kukulskiej. Była to także okazja do wysłuchania rozmowy z chórzystami Chóru Agaty Steczkowskiej. 

Posłuchaj
59:29 1.06. Muzyczne podróże.mp3 Piosenki dla dzieci na Dzień Dziecka (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_1.06.2021.

Z kolei prowadzący "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) sprawdzi, jak obchodzony jest Dzień Dziecka w Polsce i na świecie. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawie językowej, w której to zadaniem będzie powtórzenie zdania "Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom" w różnych językach, np. angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, japońskim i wielu innych. 

[Informacja prasowa]

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka z Polskim Radiem Dzieciom!

---> SŁUCHAJ NAS PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Koncert niezwykłych dzieci i ich gości. "Głosem dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 10:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert podsumowujący I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Majka Jeżowska Band. Zobacz video z koncertu dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 14:00
1 czerwca Świętowaliśmy Dzień Dziecka. To szczególny dzień dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom, dlatego stacja przygotowała dla nich wyjątkowy prezent! Zagrał zespół Majka Jeżowska Band. Koncert był transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Dostępny był także streaming na stronie polskieradio.pl, polskieradiodzieciom.pl i na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eurowizja Junior 2020. Kto wygrał tegoroczną edycję?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:30
18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała reprezentantka Francji Valentina z piosenką "J'imagine". Polskę reprezentowała dziesięcioletnia Ala Tracz, laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom z utworem "I’ll be standing". Zapraszamy do oglądania relacji z Eurowizji Junior, które nadawaliśmy prosto ze studia plenerowego Polskiego Radia Dzieciom - partona medialnego tego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci powróciły do szkolnych ławek. Czego obawiają się nauczyciele?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 08:00
Dziś, 31 maja, placówki oświatowe wznowiły działania stacjonarne. Oznacza to, że po długim oczekiwaniu nauczyciele i uczniowie mogli wrócić do klas i cieszyć się początkiem powrotu do rzeczywistości znanej przed pandemią. Oprócz ogromnych oczekiwań czy nadziei, moment ten może wzbudzić także lęk i niepokój wśród pedagogów, rodziców oraz przede wszystkim dzieci i młodzieży. Na co zatem zwracają uwagę nauczyciele? Jak rodzice i nauczyciele mogą pomóc dziecku w zadbaniu o kondycje fizyczną? I jakie rozwiązanie przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Akademią Wychowania Fizycznego? 
rozwiń zwiń