X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jaką rolę odgrywa ojciec w wychowaniu dziecka? Podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 06:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest dostępny podcast Idy Nowakowskiej poświęcony macierzyństwu. Autorka podcastu to znana osobowość telewizyjna, tancerka i aktorka, i jednocześnie mama, która w swoich audycjach rozmawia ze specjalistami o sprawach nurtujących młodych rodziców. W tym odcinku usłyszymy rozmowę z Michałem Zawadką - pisarzem, mówcą i trenerem - na temat roli ojca w życiu dziecka. Czy i dlaczego warto angażować tatę w opiekę nad maleństwem od pierwszych dni jego życia? Zapraszamy!
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Ida Nowakowska w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Kamil Jasieński/PR

Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś liczba publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica", przygotowanych przez mamę Idę Nowakowską, która zadaje pytania specjalistom. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom. 

- Bycie rodzicem to bycie gotowym na wszystko to, co przynosi rodzicielstwo. Aby pokazać młodemu człowiekowi świat i aby być gotowym do wejścia w świat małego człowieka. Swoim światem dorosły nie zbuduje ani jego odpowiedzialności, ani wiedzy o świecie - powiedział Michał Zawadka i dodał, że ważna w rodzicielstwie jest świadomość, czy ja jako rodzic kieruję moje decyzje wprost do rodziny. Czy jako rodzic podejmuję słuszne decyzje dla mojej rodziny.  

- Kiedy wchodzimy w rodzicielstwo, ważne jest też, żebyśmy w trosce o dziecko zadbali o siebie. Kiedy stajemy się rodzicami, to wydaje nam się często, że natura obdarzyła nas już wszystkim i my wszystko wiemy. Jednak nie do końca – podkreślił gość Idy Nowakowskiej. - Przyszliśmy do bycia rodzicem przez różne drogi. W różnych miejscach się wychowywaliśmy, w różnych społeczeństwach wzrastaliśmy, różne prawdy stawały się naszymi wartościami. Nawet jeśli podświadomie czujemy inaczej, to jednak one są naszym jestestwem w podejmowaniu decyzji. Zatem dobrostan w zadbaniu o siebie jako rodzica umożliwia zadbanie o dziecko – przyznał gość podcastu dla Polskiego Radia Dzieciom.  

- W sytuacji wychowania dziecka rodzice są razem i choć narodziny dziecka to dla mamy trudny okres, czas wyzwań, nieprzespanych nocy, ale trzeba pamiętać, że jest to czas nie tylko dla mamy. Często ojcowie obawiają się tego czasu narodzin dziecka i pierwszego okresu po jego przyjściu na świat. Jak ważną osobą, od pierwszych dni po urodzeniu, jest tata i dlaczego warto tatę angażować w opiekę nad dzieckiem od pierwszych dni?
O tym w podcaście Idy Nowakowskiej. 

Każdy odcinek podcastu "Strefa rodzica - Przyszła mama" ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym postem jest możliwość zadawania pytań autorce. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach z Ukrainy. Są to lekcje języka polskiego: "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". Premierowe odcinki ukazują się w czwartki na platformie podcasty.polskieradio.pl i na stronie polskieradiodzieciom.pl

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Muzyka w wychowaniu dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 15:13
Jak ważna jest muzyka w wychowaniu dziecka, już od pierwszych dni? Czy jej słuchanie ma wpływ na rozwój dziecka w wieku prenatalnym? Jakie kompetencje rozwija słuchanie muzyki od najmłodszych lat? Ida Nowakowska, autorka podcastu "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, rozmawiała o wpływie muzyki na rozwój dziecka z Justyną Reczeniedi - śpiewaczką operową, autorką operowych zabawek. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanie estetyczne od najmłodszych lat. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 06:00
Wychowanie estetyczne, czyli sztuka rozwijania dziecięcej wrażliwości na otaczającą rzeczywistość, było tematem najnowszego podcastu Polskiego Radia Dzieciom. Jak rozbudzić w dziecku wrażliwość na piękno otaczającego go świata, jak pomóc mu rozwijać otwartość na naturę i kształtować w nim dobry gust? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica", Ida Nowakowska rozmawiała z Pauliną Gryc, mamą, nianią, autorką pracy dyplomowej nt. wychowania estetycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 11:12
Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest już dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń