X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Potęga myślenia o działaniu i możliwościach rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 11:42
Można mieć nastawienie na trwałość albo na rozwój. Nasze talenty, umiejętności czy inteligencję można postrzegać jako coś stałego, danego nam na zawsze bądź jako coś, co jesteśmy w stanie rozwijać, doskonalić. Krzysztof Głowacki prowadzi wraz z żoną portal Szczęśliwi Razem, który opiera się na pomocy w tworzeniu dobrych związków i wychowywaniu dzieci.
Dzieci mają wrodzoną chęć poznawania świata, uczenia się, przekraczania swoich możliwości i robienia nowych rzeczy.
Dzieci mają wrodzoną chęć poznawania świata, uczenia się, przekraczania swoich możliwości i robienia nowych rzeczy. Foto: shutterstock.com

Gość audycji "Strefa Rodzica" jest psychologiem i coachem. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom opowiedział, jak wpłynęła na niego książka "Nowa psychologia sukcesu" autorstwa Carol S. Dweck.  Jak zebraną wiedzę przenieść na płaszczyzny, takie jak praca, związek i rodzicielstwo?

- To, jakie my sukcesy osiągamy w życiu, to jest pewna wypadkowa, właściwie iloczyn naszej pracy i talentu – tłumaczył Krzysztof Głowacki. Im mniej talentu mamy, tym więcej pracy musimy włożyć, by osiągnąć zamierzone efekty. Warto zadać sobie pytanie, czy miarą sukcesu są dla nas osiągnięcia czy sam proces. Dobrze jest czerpać radość z tego, co robimy. 

Posłuchaj
59:29 2022_04_22 21_00_46_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Potęga myślenia o działaniu i możliwościach rozwoju. Cz. 1

 

Dzieci mają wrodzoną chęć poznawania świata, uczenia się, przekraczania swoich możliwości i robienia nowych rzeczy. Gdy idą do szkoły, pojawiają się oceny, które mogą okazać się bardzo krzywdzące. Dzieciom bowiem trudno jest odróżnić ocenę tego, co zrobiły od oceny siebie samych. - Fajnie, jeśli one bawią się dla samej zabawy, jeśli poznają dla samego poznawania się, a nie po to, żeby coś osiągnąć – tłumaczy gość Strefy Rodzica. 

Posłuchaj
58:48 2022_04_22 22_00_48_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Potęga myślenia o działaniu i możliwościach rozwoju. Cz. 2

 

W życiu zawodowym nie jesteśmy rozliczani z tego, jak rozwijamy się w czasie wykonywania pracy, tylko z samego efektu. Jeśli doznajemy porażek, możemy poczuć, że jesteśmy niewystarczający. Tymczasem warto traktować niepowodzenia jako drogowskazy, które wskazują, co należy jeszcze poprawić, by osiągnąć zamierzony cel. Pochwały również nie są dla nas najlepsze – nakładają presję, żeby nie przestać zasługiwać na dobrą ocenę. Oceny zamykają na podejmowanie wyzwań. 

Ludzki mózg charakteryzuje się swego rodzaju plastycznością. Możemy zdobywać wiele różnorodnych umiejętności i rozwijać się w różnych kierunkach. W niektórych przypadkach rozwiniemy się na tyle, byśmy uznali to za wystarczające, w innych zdecydujemy się pójść dalej i czerpać radość z tego, co robimy. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Mikołaj Foks

Gość: Krzysztof Głowacki – psycholog

Data emisji: 22.04.2022

Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! Zobacz także

Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łączność międzypokoleniowa nie tylko w Dniu Babci i Dziadka

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 13:41
Często rozmawiając z babciami i dziadkami zapominamy, że oni też byli kiedyś dziećmi. "Czy wyobrażasz sobie Twoją Babcię, jak robi fikołki na trzepaku, albo Dziadka, który łapie żaby?" - tak brzmią słowa z zeszytu, który może stać się swoistym pomostem między pokoleniami. Współautorką publikacji "Babciu! Dziadku! Opowiedz mi! Zeszyt o dzieciństwie babci i dziadka" jest gość Strefy Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom Barbara Caillot-Dubus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problematyczne dziecko. Czy aby na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 16:03
Gdy przestajemy postrzegać nasze dziecko jako dziecko czy drugiego człowieka, z którym można mieć relację i wspólnie przeżywać życie, zaczynamy traktować dziecko jako problem do rozwiązania. Często taka sytuacja trwa niedostrzeżona przez lata. Dobrze, jeśli potrafimy zauważyć, co się dzieje, ale jeszcze lepiej, jeśli odpowiednio zareagujemy. Być może zamiast denerwować się na dziecko, powinniśmy dziecku współczuć. Może się okazać, że to rodzice potrzebują pewnych zmian.
rozwiń zwiń