X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 09:00
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jakie propozycje stacja przygotowała na dziś?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/shutterstock.com

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - 175. rocznica urodziny francuskiego kompozytora Gabriela Faure. Był mistrzem małych form, stąd przewaga w jego twórczości pieśni i utworów fortepianowych. Miał ogromną inwencję melodyczną, wrażliwość harmoniczną, poczucie proporcji, nie ulegając żadnym wpływom, doprowadził swoją sztukę do klasycznej prostoty i klarowności. Zwłaszcza we Francji zdobył sobie wysoką pozycję. Poznajemy jego twórczość.​

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" – Czym są "Frutti di Mare"? Sposoby na ich przyrządzanie. Jak wybrać najlepsze krewetki spośród 2500 gatunków? 

12:15 "Bajkowy kącik" - Bajka o zającu i wilku.  

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „Zaklęte pieniądze pod Skałką”.

15:00-17:00 "Popołudnik" - Pszczoły i inne pracowite owady. Większość roślin sadowniczych do prawidłowego zawiązywania i wzrostu zawiązków wymaga zapylenia przez owady. Głównym zapylaczem kwitnących sadów jest pszczoła miodna. Przyjrzymy się też innym pracowitym owadom tj. mrówkom, trzmielom, osom itp.

15:30 "Słowo do słowa" - ​wyjaśniamy znaczenie słów, co tydzień na kolejną literę alfabetu. O jak "ozdrowieniec". 

16:30 Język niemiecki - W lipcu nad Bałtykiem będą zapewne tłumy ludzi. Dlatego Joachim już dzisiaj postanowił pojechać nad polskie morze by sprawdzić czy piasek wciąż jest złoty a morze mokre. Nauczymy się dziś wielu niemieckich, wakacyjnych słów.

 

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Woda jest bardzo ważna dla ludzi i dla całego świata. Jesteśmy  z niej zbudowani i bardzo jej potrzebujemy. W dzisiejszej audycji sprawdzimy ile tak naprawdę jest na świecie wody i dlaczego mówi się, że grozi nam susza? Czy miastu potrzebna jest rzeka i czy zawsze w rzece jest tyle samo wody? Dlaczego rzeki bywają brudne i jak można je oczyścić? Gościem Podwieczorka z Filipem i Leopoldem będzie geograf i hydrolog, dr Aneta Afelt.

19:10 "Książka do poduszki" - Kolejny fragment książki Janusza Korczaka "Król Maciuś I", czyta Janusz Zadura. 

19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Odkryliśmy, że możemy biegać i skakać po chmurach na planecie Nemus. Mila gotowała dla wszystkich pyszne potrawy. Teraz ujrzeliśmy tajemniczą jaskinię. Tam odkryliśmy skarb. Wulkaniczny amulet, który przeniesie nas na wyspę dinozaurów. 

Audycje dla dorosłych 

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - Truskawki kochają zarówno dzieci jak i dorośli. Ulubiony, najbardziej wyczekiwany owoc sezonowy i najbardziej zyskujący na popularności i najczęściej uprawiany owoc jagodowy w Polsce.  Poznamy dzisiaj co najmniej kilka powodów, aby jeść truskawki. Jakie są ich właściwości prozdrowotne, a także jak kupować truskawki i jak je przechowywać. Gość: dr Justyna Bylinowska, autorka artykułu pt: "Truskawki - wszystko co chcesz o nich wiedzieć".  Redaktor naczelna i twórca portalu Dietetycy.org.pl. Wykładowczyni akademicka i szkoleniowiec.  

Środa z Polskim Radiem Dzieciom 

7:00-10:00 "Poranek" - W dzisiejszej audycji zajrzymy do naszych ogródków i na balkony - jakie skarby zmieszczą się w na naszych parapetach? Poziomki, truskawki, bazylia i oregano, a może bardziej ozdobnie - niezapominajki i pelargonie? To, że siedzimy w domu nie musi oznaczać, że jesteśmy daleko od natury - stwórzmy jej namiastkę na własnym balkonie.  

7:30 Słuchowisko "Ania z Zielonego Wzgórza"  - Kolejny odcinek słuchowiska na podstawie książki Lucy Maud Montgomery w adaptacji Emilii Stawskiej. Teatr PR 2002 r. Wykonawcy:  Rysiówna Zofia (Maryka Cuthbert   _Aktor ); Pieczka Franciszek (Mateusz Cuthbert   _Aktor ); Herz Lechosław (Zawiadowca stacji   _Aktor ); Bielska Olga (Małgorzata Linde   _Aktor ); Bezak Monika (Ania Shirley   _Aktor dziecko). 

8:30 cykl "Smak na tak" (prowadzi Agnieszka Ciecierska) - Tymek i przepis na kurczaka. 

9:30 cykl "Warsztat Małego Artysty" (prowadzi Magda Glapińska) - ​Wykonamy piękny bez, który obecnie kwitnie. 

Polskie Radio Dzieciom to jedyna w Polsce stacja, która przez 24 godziny na dobę nadaje audycje dla najmłodszych i ich rodziców.
Stacja dostosowała swój program do dobowego rytmu życia dzieci i wspiera wiedzą ekspercką rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Program jest bezpieczną przestrzenią medialną dla dzieci, ponieważ nie nadaje reklam.

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom wspiera także rozwój talentów swoich najmłodszych słuchaczy organizując m.in. Konkurs Talentów Polskiego Radia DzieciomTo inicjatywa skierowana do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Czas przyjmowania zgłoszeń mija 17 maja.

jo

 

Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz galerię zdjęć "Moja flaga" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 23:59
Od 1-3 maja do Polskiego Radia Dzieciom, spłynęło ponad 70 zdjęć własnoręcznie wykonanych flag. Była to specjalna akcja z okazji Dnia Flagi. W ten sposób stacja przyłączyła się do akcji "Moja Flaga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. This or that?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:01
Blisko czy daleko, jedna osoba czy wiele? Wskażemy dziś kilka pożytecznych słówek..
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 121. Telefoniczna dzika linia

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:11
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od relacji ze słonecznie dzikiego ogrodu, w którym prowadzimy nasze przyrodnicze obserwacje. Udało się zrobić krótki wywiad z pszczołą! Następnie poznaliśmy kulisy tajnej akcji prowadzonej przez bohaterów słuchowiska Strażnicy Dzikiego Królestwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baterie i elektrośmieci. Kto tak naprawdę je sprząta?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 20:52
Przyszła wiosna, więc sprzątamy domy, ogrody, szafy, spiżarnie. Pozbywamy się starych i nieużywanych sprzętów, których nie można wyrzucać do kosza na śmieci, i które trzeba utylizować w specjalnie wyznaczonych miejscach.
rozwiń zwiń