Polskie Radio Dzieciom

Słuchowisko "Babcocha" na platformie podcastowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 11:09
Na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia dostępne jest już słuchowisko Babcocha", które powstało na podstawie książki Justyny Bednarek. Jest to niezwykła historia o dobrotliwej czarownicy, odmieniającej życie mieszkańców Grajdołka. Słuchowisko w reżyserii Adama Wojtyszki przygotowało Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia. Na platformie podcastowej znaleźć je można w zakładce RADIO BAJKI.
Premiera słuchowiska Babcocha w Polskim Radiu Dzieciom 30 grudnia o 19.00
Premiera słuchowiska "Babcocha" w Polskim Radiu Dzieciom 30 grudnia o 19.00Foto: PR

Polskie Radio Dzieciom wraz z Teatrem Polskiego Radia przygotowało prezent dla swoich słuchaczy – słuchowisko "Babcocha". Adaptacja powstała na podstawie książki "Babcocha" Justyny Bednarek, nominowanej do nagrody IBBY, Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy i do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zdobyła ona również wyróżnienie White Raven.

W książce przedstawione są historyjki, w których główną rolę gra dobrotliwa czarownica, odmieniająca losy mieszkańców Grajdołka. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho. Skutki jej czarów odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto oszukiwać i że trzeba cieszyć się tym, co się ma. 

Premiera słuchowiska "Babcocha" w Polskim Radiu Dzieciom 30 grudnia o 19.00 Premiera słuchowiska "Babcocha" w Polskim Radiu Dzieciom 30 grudnia o 19.00

W słuchowisku udział biorą: M​agdalena Smalara (Babcocha), Łukasz Kurczewski, Sara Lityńska, Klaudiusz Kaufman, Agata Sasinowska, Aleksandra Radwan, Magda Dębicka, Maciej Makowski, Piotr Furman. Ze specjalnym udziałem dziennikarza Polskiego Radia Dzieciom - Patryka Bartoszewskiego

Premiera słuchowiska "Babcocha" odbyła się 30 grudnia o godz. 19.00 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Słuchowisko jest już również dostępne na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl w zakładce RADIO BAJKI.

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadjemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończyły się "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 10:00
W piątek 25 lutego zakończyła się akcja "Ferie z Książką". W "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" Justyna Bednarek - popularna autorka książek, przez dwa tygodnie opowiadała słuchaczom m.in. o tym, jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić. Na miłośników literatury czekały wyjątkowe tytuły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:26
"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa z Jurorami konkursu "Mój świat"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 18:51
W pierwszy poniedziałek grudnia poznaliśmy laureatów konkursu na scenariusz słuchowiska, "Mój świat". "Przed państwem sława i uznanie, a przed nami wielka rozkosz czytania pięknych tekstów" - takimi słowami  Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła zachęcał do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Mój świat", ogłoszonego przez Teatr Polskiego Radia, Stowarzyszenie Autorów Zaiks i Polskie Radio Dzieciom. Nadszedł czas na podsumowanie konkursu.
rozwiń zwiń