Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować łabędzia? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 13:09
Stworek Potworek miał w swojej pracowni nie lada wyzwanie. Do stworzenia najnowszego dzieła naszego artystę zainspirował słynny balet pod tytułem "Jezioro łabędzie". Domyślacie się, co narysował? 

Aby narysować łabędzia, musimy nakreślić na kartce cyfrę dwa. Warto nieco zwiększyć powierzchnię głowy i szyi, dorysowując haczyk ciągnący się przez prawie całą dwójkę. Przy podstawie cyfry kreślimy strzępiasty liść – łabędź ma już skrzydła. Naszego wodnego ptaka musimy jeszcze tylko umieścić w sadzawce. Całość kolorujemy i… gotowe! 

Jak narysować łabędzia? Posłuchaj audycji i zobacz animację.  

Posłuchaj
02:54 2022_02_16 11_44_33_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować łabędzia?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 16.02.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować malinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 15:06
Inspiracją do stworzenia kolejnego dzieła była chłodniejsza temperatura, która jest idealna do picia herbaty z sokiem malinowym. Swój rysunek Stworek Potworek rozpoczął od nakreślenia korali w kształcie wianuszka kulek. W ten sposób uzyskał kształt maliny do którego dodał kępkę listków na górze owocu. Kolejnym krokiem było wypełnienie korali pozostałymi kulkami, a na koniec pokolorowanie obrazka na czerwono i zielono.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sporty zimowe. Jak narysować łyżwę?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 13:00
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Tym razem mistrz rysunku za pomocą czegoś, co kształtem przypomina but, dwóch stożkowym podpórek, leżącej laski oraz sznurowadła wyczarował łyżwę.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 23:22
Potrafią rozwiązywać wieloetapowe zagadki i naśladować ludzką mowę. Choć są piękne i niezwykle inteligentne często budzą mieszane uczucia. We wtorkowym "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom przyjrzymy się: eleganckim sójkom, pełnym gracji srokom, przykuwającym uwagę gawronom jednym słowem - krukowatym.
rozwiń zwiń