X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Jubileuszowa wystawa "Tu Polskie Radio 1925-2010"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 10:12
Ważna ekspozycja przybliżająca słuchaczom 85-letnią historię Polskiego Radia już 2 września zostanie otwarta w Warszawie.
Audio

85- lecie Polskiego Radia na wystawie w Zamku Królewskim w Warszawie! Jubileuszowa wystawa przybliży historię działalności programowej Polskiego Radia, sylwetki ludzi, którzy z fonią związali całe życie oraz dzieje radiowych zespołów muzycznych i Teatru Polskiego Radia. Wśród setek eksponatów znajdą się pamiątki pracowników Polskiego Radia, najstarsze radiowe odbiorniki, niezliczone archiwalne fotografie i plakaty, pokazy multimedialne z fragmentami kronik filmowych oraz unikalne nagrania ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia.

Wystawa „Tu Polskie Radio 1925-2010”, która potrwa od 2 września do 17 października, będzie składać się z pięciu części. Pierwsza z nich to „Prolog” – do historii Polskiego Radia. Część druga, zatytułowana" Dekady", bogata w fotografie i dokumenty, ukaże historię radia na przestrzeni dziesięcioleci (lata 20., 30., 40. i 50., 60. i 70., 80., 90. i 2000.), podobnie jak Kalendarium dostępne na stronie www.polskieradio.pl/85/kalendarium. Będzie w niej można zobaczyć studio spikerskie oraz galerię spikerów radiowych, którzy pracowali w rozgłośni w czasie obrony Warszawy w 1939 roku. Ponadto ekspozycja zawierająca historyczne fotografie oraz przedwojenną mapę Polski zobrazuje powstawanie rozgłośni regionalnych. W tej części wystawy znajdzie się również portret Zygmunta Chamca, założyciela i pierwszego dyrektora Polskiego Radia w latach 1925-1935, przekazany przez jego wnuka – Andrzeja Tarnowskiego.
 
Trzecia część wystawy, "Gatunki", poświęcona zostanie działalności misyjnej radia, z podziałem na cztery przestrzenie tematyczne. Przestrzeń pt. "Muzyka" zawierać będzie m.in. prezentację fotograficzną orkiestr i chóru Polskiego Radia, aranżację studia muzycznego, galerię fotografii kompozytorów z autografami dla radia, partytury, plakaty. "Teatr" udokumentuje historię Teatru Polskiego Radia za pomocą fotografii, aranżacji studia teatralnego (zawierającego m.in. kącik z akcesoriami do imitowania dźwięków, ścianę z podpisami znanych aktorów) oraz zbioru eksponatów, wśród których znajdą się np. listy od słuchaczy czy scenariusze słuchowisk. "Edukacja" – w tej przestrzeni zaprezentowane zostaną m.in. zdjęcia wybitnych profesorów współpracujących z Polskim Radiem, fotografie upamiętniające akcje związane z popularyzacją nauki, wydawnictwa radiowe, plakaty, zeszyt ze spisem audycji z 1945 roku. W przestrzeni "Sport" znajdzie się prezentacja zdjęciowa oraz bardzo ciekawe eksponaty związane z historią sportu.Kolejna część wystawy to "Nagrody", poświęcona nagrodom przyznawanym przez Polskie Radio – Splendorom, Diamentowym Batutom, Złotym i Diamentowym Mikrofonom, Nagrodom Muzycznym, oraz licznym wyróżnieniom, które przez lata otrzymywało radio publiczne. Ekspozycja zawierać będzie fotografie oraz wykaz laureatów.

Tematem piątej części wystawy będzie "Technika", znajdzie się w niej dokumentacja poświęcona rozwojowi techniki radiowej, prezentowana w dwóch odsłonach. Część historyczna składać się będzie z eksponatów (radioodbiorników, sprzętu technicznego: mikrofonów, magnetofonów, statywów, drutofonów) oraz ekspozycji repliki stacji nadawczej „Błyskawica”. W części współczesnej zwiedzający będą mogli zapoznać się z filmami o współczesnej technice radiowej, eksponatami przybliżającymi "radiową kuchnię", historią powstania stereofonii, prezentacją dźwięku wielokanałowego, a także najnowocześniejszymi radioodbiornikami cyfrowymi i projektem "radio na wizji".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Tym Żyło Radio - nowy cykl w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2010 23:07
Pierwszy w naszym kraju program radiowy został wyemitowany 1 lutego 1925 roku ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego na fali 385 metrów w Warszawie. Był to program próbny i zarazem wielki eksperyment techniczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio na wystawie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2009 09:48
30 starych odbiorników radiowych można oglądać na otwartej właśnie mini-wystawie w warszawskiej ASP przy ulicy Myśliwieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio nadaje już 85 lat!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 18:10
Pierwszego lutego 1925 roku o godzinie osiemnastej, po raz pierwszy w eterze pojawiło się Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

85 koncertów na 85-lecie PR: Warszawa-Budapeszt-Paryż

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 17:03
Joanna Grotkowska i Andrzej Chłopecki przypomną znakomity koncert Sinfonii Varsovia z 1994 roku. W programie muzyka Bartóka, Lutosławskiego oraz Krauzego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa o 85-letniej historii Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 17:56
W dniach od 2 września do 17 października br. w Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentowana zostanie wystawa „Tu Polskie Radio 1925-2010”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Economist wyróżniło serwis Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 15:40
Thenews.pl, Portal Polskiego Radia to, według The Economist, najlepsze źródło informacji o Polsce w języku angielskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Radia i "Kapsuły Chopina"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2010 08:52
Wystawa na 85-lecie PR oraz rozmowa z dyrektorem Filharmonii Kaliskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa na 85-lecie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 01:00
Na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie dziś otwarta wielka wystawa prezentująca 85-letni dorobek Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu Polskie Radio 1925-2010" - zobacz zdjęcia z wystawy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 15:35
Archiwalne nagrania i najnowsze dźwiękowe technologie są ważną częścią espozycji "Tu Polskie Radio 1925-2010" w Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń