X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pomoc Polski dla Białorusinów. Pomogliśmy około 20 tysiącom osób w potrzebie

29.11.2021 13:46
Polska udzieliła pomocy około 20 tysiącom obywateli Białorusi po ostatnich sfałszowanych wyborach w tym kraju. Z danych Straży Granicznej wynika, że od 18 sierpnia ubiegłego roku większość z tych osób poszukiwała ochrony na terenie Polski - powiedziała IAR rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. 13 tysięcy obywateli Białorusi deklarowało poszukiwanie pomocy na terytorium Polski, a 7 tysięcy osób wjechały do naszego kraju na podstawie programu Poland Business Harbour, dzięki któremu Białorusini mogą prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski.
Rzecznik SG: pomogliśmy 20 tys. Białorusinów
Rzecznik SG: pomogliśmy 20 tys. BiałorusinówAlexey Vecherin/Shutterstock

Ponad 10 tysięcy uciekinierów z Białorusi otrzymało polską wizę ze względów humanitarnych i na jej podstawie przyjechało do naszego kraju. Anna Michalska dodała, że ponad dwa tysiące obywateli Białorusi złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową na terytorium Polski, około 780 osób deklarowało złożenie takiego wniosku, a około stu obywateli Białorusi wjechało do naszego kraju na podstawie specjalnej zgody komendanta głównego Straży Granicznej.

Niezależne białoruskie media internetowe zwracają uwagę, że w tym roku Niemcy udzieliły azylu politycznego ponad 2 i pół tysiącom obywateli Iraku. W tym czasie ani jednego azylu w Niemczech nie uzyskali białoruscy opozycjoniści, którzy walczą o demokrację w swoim kraju.

Portal internetowy gazety "Nasza Niwa" powołując się na dane niemieckiej telewizji napisał, że do początku września Berlin wydał zaledwie 69. wiz humanitarnych dla Białorusinów uciekających przed prześladowaniami w swoim kraju. Niemieccy urzędnicy, w trakcie pierwszych trzech kwartałów tego roku, rozpatrzyli zaledwie 45 próśb o azyl od obywateli Białorusi. Nikt z Białorusinów w tym czasie nie uzyskał w Niemczech azylu.

Gazeta "Nasza Niwa" pisze, że dla porównania w tym czasie 2685 obywateli Iraku otrzymało azyl w Niemczech. To oznacza, że ponad 40 procent próśb Irakijczyków zostało zaakceptowanych. Autor publikacji zauważa, że to właśnie obywatele Iraku próbują masowo przedostać się za pośrednictwem Białorusi do Unii Europejskiej szturmując granice Polski, Litwy i Łotwy.


IAR/dad

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

28.11.2021 16:59
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.

Jakub Kumoch w Polska Times: inwazja na Ukrainę byłaby dla Rosji ryzykowna

29.11.2021 10:27
Pełna inwazja na Ukrainę byłaby ryzykowna dla Rosji i prezydenta Władimira Putina – ocenił w rozmowie z Polska Times szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Jak pandemia wpłynęła na rynek pracy w Polsce?

29.11.2021 13:05
Praca zdalna w czasie pandemii sprawdziła się, ale zrodziło to nowe pomysły w sposobie jej realizowania – mówi wiceprezydent Pracodawców RP Wojciech Warski.