X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pomoc dla muzeów na Ukrainie potrzebna od zaraz

30.04.2022 19:55
Komitet Pomocy Muzeom Ukrainy przekazał ponad 100 tysięcy złotych na rzecz ukraińskich placówek. Pieniądze te zostaną wydane na specjalistyczny sprzęt służący cyfryzacji ukraińskich eksponatów i dzieł sztuki.
Audio
  • Jan Ołdakowski o cyfryzacji zbiorów w ukraińskich muzeach [posłuchaj
  • Jan Ołdakowski o pomocy muzeom na Ukrainie [posłuchaj]
Zabezpieczona przed atakami rosyjskimi Kaplica Boimów we Lwowie.
Zabezpieczona przed atakami rosyjskimi Kaplica Boimów we Lwowie. PAP/Karina Sało

Komitet Pomocy Muzeom Ukrainy został powołany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, do którego dołączyły inne polskie placówki. Komitet otrzymuje także wsparcie z zagranicy, między innymi od nowojorskiego Metropolitan Museum oraz Muzeum od Moderna Art.

Jak mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, sprzęt zostanie zakupiony na Ukrainie, więc nie będzie wymagał dostosowania do tamtejszych warunków. - Zostaną kupione komputery wraz z oprzyrządowaniem. Gdybyśmy kupili je w Polsce to miałyby polski alfabet a chodzi o to, żeby od razu miały klawiaturę z ukraińskimi literami – podkreśla  Jan Ołdakowski.

Na Ukrainę dotarły także już trzy transporty z materiałami do zabezpieczania i konserwacji zbiorów. Jednak – jak tłumaczy dyrektor MPW - ukraińskie placówki chcą się skupić przede wszystkim na cyfryzacji zbiorów. - Wojna spowodowała, że ukraińskie muzea zaczęły inaczej patrzyć na swoje zbiory. Teraz jest ten moment, żeby wyjąć je z ukrycia i cyfryzować – dodaje Jan Ołdakowski.

Do tej pory wsparcie komitetu trafiło do ponad 40 muzeów i ośrodków kultury na Ukrainie.

IAR/ep

Wystawa "Chagall" w jubileusz 160-lecia Muzeum Narodowego w Warszawie

30.04.2022 13:08
Z tej okazji otwarto wystawę prezentującą 16 prac Marca Chagalla, oraz ekspozycję "Stan rzeczy", na którą trafiło ponad dwieście najciekawszych i najbardziej zagadkowych zabytków zgromadzonych w muzeum.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” 2022 rusza w Polskę

30.04.2022 14:19
Centrum edukacyjne w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym odwiedzi 40 miast w całej Polsce. Projekt prezentuje historię pierwszych lat II RP.

Rusza 6 edycja Polish Heritage Days, promujących polską kulturę i dziedzictwo narodowe

01.05.2022 12:00
Celem Dni Dziedzictwa Polskiego jest świętowanie i promowanie polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń oraz polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.