X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

RTE News: 60 tysięcy biletów kolejowych od Unii Europejskiej

16.10.2021 20:13
Jak podaje RTE News, Unia Europejska postanowiła zrobić prezent młodym mieszkańcom kontynentu i bezpłatnie zaoferować 60 tysięcy biletów kolejowych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Denis Belitsky

Oczywiście nie kilku osobom, a po jednym na głowę. Pomysł ma być wdrożony w ramach Europejskiego Roku Młodzieży. Dotyczy osób urodzonych pomiędzy 1 lipca 2001 a 31 grudnia 2003 roku.

Karnety umożliwią wybranym osobom podróżowanie bez opłat w okresie od marca 2022 a lutym 2023. Miesiąc będzie można sobie wybrać. Karnet będzie obowiązywać przez 30 dni.

Jeżeli komuś nie będzie wygodnie pociągiem to może skorzystać z alternatywnego środka transportu. Takiego jak autokar, prom, a w niektórych przypadkach nawet samolot.

Każdemu krajowi Unii Europejskiej zostanie przydzielona pewna pula biletów, proporcjonalna do wielkości kraju.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Irkuck: unijni dyplomaci uczcili pamięć ofiar stalinowskich represji

16.10.2021 09:20
Przebywający z wizytą w Irkucku dyplomaci krajów Unii Europejskiej oddali hołd ofiarom stalinowskich represji. Z inicjatywy ambasadora Polski w Rosji Krzysztofa Krajewskiego unijna delegacja złożyła kwiaty na cmentarzu Piwowaricha. 

"Rozumiemy tęsknotę Polaków za ojczyzną". Zespół DGZZ z koncertami w Wilnie i Trokach

16.10.2021 10:16
Zespół ma na swoim koncie kilka wydanych płyt. W trakcie dotychczasowej działalności DGZZ zagrał kilkaset koncertów plenerowych, w klubach i domach kultury oraz na festiwalach. Zespół pojawił się między innymi na Przystanku Woodstock i festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

W Wilnie odbyła się prezentacja książki "Jan Paweł II do Europy Środkowo-Wschodniej"

16.10.2021 16:12
W Wilnie odbyła się prezentacja książki "Jan Paweł II do Europy Środkowo-Wschodniej". Ukazała się ona z okazji stulecia urodzin papieża Polaka. Książka została wydana po polsku, litewsku, ukraińsku i białorusku przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytuty Polskie w Wilnie, Kijowie i Mińsku.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej i Egiptu w Budapeszcie. Unijne wsparcie dla rozwoju gospodarczego Egiptu

16.10.2021 17:36
Migracje, wyzwania związane ze zwalczaniem terroryzmu oraz relacje pomiędzy Unią Europejską a Egiptem były jednym z głównych tematów szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w Budapeszcie.