X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Putin proponuje unię walutową Białorusi i Kazachstanowi

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 23:56
Propozycji Władimira Putina przywódcy Białorusi i Kazachstanu jak dotąd publicznie nie skomentowali. Aleksander Łukaszenka powiedział, że następne spotkanie liderów trzech państw odbędzie się w Moskwie, 8 maja.
Nursułtan Nazarbajew, Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka
Nursułtan Nazarbajew, Władimir Putin i Aleksander ŁukaszenkaFoto: PAP/EPA/ALEXEI DRUGINYN / RIA NOVOSTI / MANDATORY CREDIT

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział przywódcom Białorusi i Kazachstanu, że ich trzy kraje powinny rozważyć utworzenie unii walutowej. Tego dnia w stolicy Kazachstanu Astanie omawiano m.in. integrację w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Szefowie trzech państw, Rosji, Białorusi i Kazachstanu - Putin, Aleksander Łukaszenka i Nursułtan Nazarbajew - spotkali się, by omówić problemy gospodarcze, przed którymi stoją ich kraje, które utworzyły Eurazjatycką Unię Gospodarczą (EUG) - polityczny i gospodarczy blok kilku byłych republik radzieckich.

- Sądzimy, że nadszedł czas, by porozmawiać o możliwości utworzenia w perspektywie unii walutowej - powiedział Putin po spotkaniu z Łukaszenką i Nazarbajewem.

- Gdy się pracuje ramię przy ramieniu, łatwiej jest reagować na zewnętrzne zagrożenia finansowe i gospodarcze, bronić wspólnego rynku - zaznaczył Putin. Prezydent Rosji nie podał szczegółów proponowanego rozwiązania.

Łukaszenka i Nazarbajew nie skomentowali publicznie propozycji Putina, której, zdaniem analityków, na jakich powołuje się Reuters, nie będzie łatwo zrealizować. Kazachstan - drugi po Rosji poradziecki producent ropy naftowej - chłodno odnosi się do pomysłu wprowadzenia wspólnej waluty; twierdzi, że najpierw trzy kraje powinny zsynchronizować swoją politykę monetarną.

Były gubernator Banku Narodowego Kazachstanu, reformator Grigorij Marczenko szacuje, że wprowadzanie wspólnej waluty nie mogłoby nastąpić wcześniej niż za 10-12 lat.

Spadek wartości rosyjskiego rubla, który wobec dolara stracił w ubiegłym roku ok. 40 proc., uderzył w dawnych radzieckich partnerów, w tym w Białoruś i Kazachstan.

Łukaszenka poinformował w piątek, że do kolejnego spotkania prezydentów Rosji, Białorusi i Kazachstanu dojdzie w Moskwie 8 maja. Powiedział, że omówią sprawy, które poruszono w piątek w Astanie, lecz wcześniej konkretami powinny zająć się rządy.

Eurazjatycka Unia Gospodarcza powstała na początku roku 2015 na bazie Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Obecnie, jak pisze TASS, w skład EUG wchodzą Rosja, Białoruś, Kazachstan i Armenia, wkrótce ma do nich dołączyć Kirgistan.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

 

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA przedłużyły sankcje wobec Białorusi. Władze w Mińsku: to metody siłowe

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 13:46
Władze w Mińsku są rozczarowane decyzją amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy o przedłużeniu na kolejny rok sankcji wobec Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE da na projekty nt. społeczeństwa obywatelskiego 8 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 07:00
8 mln euro przeznaczy Unia Europejska do 2017 r. na realizację na Białorusi projektów w ramach programu "Organizacja społeczeństwa obywatelskiego i organy władzy lokalnej" - powiedziała koordynatorka projektów przedstawicielstwa UE w tym kraju Taru Kernisalo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo: Białoruś nie rozważa restrukturyzacji długu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 11:21
Białoruś nie rozważa restrukturyzacji swoich długoterminowych zobowiązań, ale podejmuje działania na rzecz pozyskania środków na ich częściowe zrefinansowanie - poinformował w piątek przedstawiciel Ministerstwa Finansów kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA zniosły sankcje wobec koncernu Biełorusnieft

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 11:23
Sankcje na Biełorusnieft zdjęto w związku z tym, że firma nie zajmuje się już inwestycjami w Iranie – uzasadnił Waszyngton. MSZ Białorusi uznało tę decyzję USA za krok we właściwym kierunku
rozwiń zwiń