Polskie Radio
Section05
dolary

FBI: hakerzy z Korei dopuścili się kradzieży kryptowalut. FBI zapowiada kontruderzenie

Władze Stanów Zjednoczonych przekazały w piątek, że "grupa hakerów powiązanych z Koreą Północną jest odpowiedzialna za włamanie pod koniec marca do gry wideo Axie Infinity". Jak dodano, grupa dopuściła się kradzieży kryptowalut o wartości ponad 600 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  USA NBP finanse publiczne dolary cyfrowa waluta pieniądze Stany Zjednoczone ŚWIAT Korea Północna hakerzy kryptowaluty

Stany Zjednoczone zwiększają nacisk na Rosję. Departament Skarbu wydał bankom dyspozycje

W odpowiedzi na sytuację na Ukrainie, w tym na tragiczne doniesienia z Buczy, Stany Zjednoczone zwiększają presję gospodarczą na Rosję. Jak podaje Bloomberg, amerykański Departament Skarbu wydał nakaz wstrzymania płatności, realizowanych w dolarach za pośrednictwem rosyjskich kont rządowych w amerykańskich bankach. To stawia Rosję w coraz trudniejszej sytuacji jeśli chodzi o spłatę dotychczasowych zobowiązań.
Zobacz więcej na temat:  Rosja GOSPODARKA Stany Zjednoczone dolary ŚWIAT sankcje USA

USA rozpoczynają prace nad cyfrowym dolarem. NBP także analizuje korzyści i ryzyka wirtualnej złotówki

Prezydent USA Joe Biden podpisze dekret, na mocy którego amerykańska administracja rozpocznie analizę ryzyk i korzyści związanych z cyfrowym dolarem, a także z innymi aktywami cyfrowymi. Według agencji Reutera dekret narzuci na Departament Skarbu, Departament Handlu i inne kluczowe agencje rządu USA obowiązek stworzenia raportu o "przyszłości pieniądza" oraz o roli, jaką będą odgrywać kryptowaluty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfrowa waluta dolary NBP fed USA finanse publiczne finanse osobiste

USA: tysiące fruwających dolarów zablokowało autostradę

Są takie dni, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli. Szef poklepał po ramieniu, zatankowałeś benzynę za mniej, niż 6 zł, a na dodatek doświadczyłeś prawdziwego deszczu pieniędzy. To ostatnie spotkało niedawno amerykańskich kierowców podróżujących jedną z autostrad.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Stany Zjednoczone USA autostrady autostrada pieniądze dolary finanse prawo kradzież kradzież pieniędzy Polskie Radio

Coraz wyższa inflacja w USA. Fed sygnalizuje zaostrzenie polityki monetarnej

Szef banku centralnego Stanów Zjednoczonych Jerome Powell przyznał, że w najbliższych miesiącach nadal spodziewane są wysokie notowania inflacji w tym kraju, ale potem tempo wzrostu cen powinno zwolnić. Trzeci miesiąc z rzędu wysokich wskaźników inflacji powoduje, że Federal Reserve (Fed) rozważa i sygnalizuje możliwość zaostrzenia polityki monetarnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA fed dolary gospodarka USA Ameryka Ameryka Północna

ANALIZA Zmienność kursów kryptowalut to wyzwanie dla inwestorów. Na razie nie ma na to sposobu

Popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum, straciły ponad połowę swojej wartości w niestabilnym handlu w ciągu ostatniego miesiąca. Inwestor, który kupił bitcoina w połowie kwietnia (około 65 000 USD) i sprzedał go kilka dni później (blisko 30 000 USD), stracił 54% wartości swojego portfela. Inwestorzy zadają sobie pytanie, czy tak mają wyglądać waluty przyszłości...
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wiadomości dolary kryptowaluty

ANALIZA Przełom dla bankowości w USA? Cyfrowy dolar coraz bliżej

Rezerwa Federalna posuwa się naprzód w swoich wysiłkach zmierzających do opracowania własnej waluty cyfrowej. Chociaż bank centralny nie określił żadnych konkretnych planów dotyczących waluty, przewodniczący Jerome Powell powołał się na postęp technologii płatności i powiedział, że Fed "uważnie monitoruje i dostosowuje się" do tych innowacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wiadomości ŚWIAT dolary waluta rezerwowa

Kłopoty syna prezydenta USA. Ujawniono zawartość komputera Huntera Bidena

Brytyjska gazeta "Daily Mail" dotarła do zdjęć, e-maili i dokumentów, z których wynika, że Hunter Biden, syn prezydenta USA, wydał grube tysiące dolarów na narkotyki, prostytutki, luksusowe samochody i markowe ubrania. Jak ustalił portal Hunter Biden próbował również desperacko uniknąć więzienia za niezapłacone podatki federalne w kwocie 320 tys. dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Joe Biden narkotyki dolary podatki prostytucja samochody społeczeństwo USA