Raport Białoruś

Milicja wdarła się na tajny spektakl białoruski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 21:05
Milicjanci wpadli do pomieszczenia, które wynajmował podziemny Teatr Wolny, tłumacząc, że zostali wezwani przez sąsiadów. Następnie przystąpili do sprawdzania dokumentów aktorów i widzów.
Scena ze sztuki Wolnego Teatru o A. Krasouskim
Scena ze sztuki Wolnego Teatru o A. KrasouskimFoto: dramaturg.org

Milicja białoruska wdarła się w piątek w Mińsku na spektakl undergroundowego Teatru Wolnego, który ze względu na bezpieczeństwo organizuje przedstawienia na Białorusi potajemnie w różnych lokalach - poinformował dyrektor Teatru, dramaturg Nikołaj Chalezin.
Teatr prezentował spektakl polityczny o losach białoruskiego biznesmena Anatola Krasouskiego, który był jednym z liderów białoruskiej opozycji pod koniec lat 90. Krasouski zaginął bez wieści w 1999 roku.

- Milicjanci bezustannie składają wizyty podczas spektakli Teatru Wolnego. W dwóch przypadkach skończyło się to aresztowaniem wszystkich obecnych - powiedział Chalezin opozycyjnemu portalowi Karta'97.
Powstały w 2005 roku Teatr Wolny występuje także za granicą. Prezentował swoje przedstawienia m.in. w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, a także w Polsce. W 2011 roku otrzymał główną nagrodę na festiwalu teatralnym Fringe w Edynburgu.
PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Scena
Scena z przedstawienia o A. Krasouskim, dramaturg.org
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bez miłości w tym życiu nic nie powstanie"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 12:31
W Polskim Instytucie w Mińsku wystąpili m.in. Tymon Tymański, Źmicier Wajciuszkiewicz, odbył się koncert piosenki autorskiej, była też wystawa inspirowana poezją Edwarda Stachury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Biuro Podróży wygrał festiwal na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 07:30
Spektakl uliczny „Makbet” poznańskiego teatru Biuro Podróży zdobył Grand Prix na 17. festiwalu teatralnym „Biała Wieża” w białoruskim Brześciu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa wybitnego polskiego plakacisty w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 06:00
Leszek Żebrowski jest jednym z najwybitniejszych polskich grafików i plakacistów. Dla Białorusinów wybrał prace, które według niego powinny im być szczególnie bliskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Areszty za "Dziady" dla powstańców styczniowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 10:23
Akcję upamiętniającą powstańców styczniowych co roku w ostatni weekend października organizują przedstawiciele białoruskiej opozycji. Tym razem zatrzymano cztery osoby.
rozwiń zwiń