X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kurdystan woła o pomoc. Czy świat odpowie?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:00
– W naszym kraju na pięć i pół miliona Kurdów przypada prawie dwa miliony uchodźców – mówił Ziyad Raoof, przedstawiciel rządu irackiego Kurdystanu w Polsce.
Audio
  • Ziyad Raoof o humanitarnej, militarnej i politycznej sytuacji Kurdystanu (Puls świata/Dwójka)
Żołnierz Powszechnych Jednostek Ochrony, zbrojnej grupy Kurdów utworzonej w 2011 r. podczas wojny domowej w Syrii
Żołnierz Powszechnych Jednostek Ochrony, zbrojnej grupy Kurdów utworzonej w 2011 r. podczas wojny domowej w SyriiFoto: PAP/Photoshot/Jonathan Raa/NurPhoto

Turcja dostanie wsparcie finansowe od Unii Europejskiej na powstrzymanie fali imigrantów - na początek 3 miliardy euro. Tymczasem Kurdystan nie może na razie liczyć na pomoc świata, choć liczba uchodźców jest tam proporcjonalnie znacznie większa. Kurdowie bowiem z własnej inicjatywy przyjmowali na swoje ziemie ludzi pochodzących z najróżniejszych grup etnicznych i religijnych.

Co więcej, Kurdystan to kraj skutecznie walczący z Państwem Islamskim. Wprawdzie Kurdowie mają wsparcie militarne Zachodu, ale to wciąż za mało. Gość Dwójki tłumaczył, w jaki sposób można pomóc jego krajowi, i zastanawiał się nad przyszłym geopolitycznym kształtem regionu - gdy Państwo Islamskie zostanie już całkiem pokonane.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Ziyad Raoof (przedstawiciel rządu irackiego Kurdystanu w Polsce.

Data emisji: 1.12.2015

Godzina emisji: 17.45

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE nie przetrwa bez szczelnych granic?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 19:18
- W mojej ocenie ataki w Paryżu skończą myślenie o kryzysie imigracyjnym jako problemie humanitarnym, a uruchomią myślenie w kategoriach problemu bezpieczeństwa - mówił w Dwójce dr Przemysław Biskup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Zachód wspólnie przeciw islamistom?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 18:51
Władze w Moskwie, tłumaczył w Dwójce Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich, wykorzystują walkę z terrorystami, by zmienić swoją trudną sytuację na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurdowie walczą z tzw. Państwem Islamskim

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 20:22
Kurdowie, to jedyna poważna siła lądowa zdolna walczyć z Państwem Islamskim (IS). Apelują do Zachodu o wsparcie ich walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fiasko integracji. Przybysze z kolonii idą na dżihad

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 10:00
Większość ludzi odpowiedzialnych za niedawne zamachy we Francji to osoby z europejskim obywatelstwem. Jak to się dzieje, że przystępują do Państwa Islamskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zestrzelenie rosyjskiego samolotu. Co zrobi Moskwa?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 19:34
- To jest taka stara rosyjska metoda: przesuwanie granic. Od 20 lat dzieje się to w stosunku do państw bałtyckich - mówił w Dwójce Witold Jurasz o okolicznościach, w których konsekwencji został zestrzelony przez Turcję rosyjski bombowiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa Schengen tylko dla przyjmujących uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:02
W 10. rocznicę swoich rządów Angela Merkel ogłosiła warunki działania strefy Schengen, które ściśle wiążą się z solidarnym podziałem uciekinierów z Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń