Część rosyjskich wojsk wycofuje się z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 18:30
14 marca ogłosił to Władimir Putin. – Zaskoczenie jest równie duże jak po wejściu Rosjan do tego kraju – zauważył komentator spraw międzynarodowych Jarosław Guzy.
Audio
  • Część rosyjskich wojsk wycofuje się z Syrii. Co za tym stoi? (Puls świata/Dwójka)
Wojsko rosyjskie w syryjskiej bazie lotniczej Hmeymim, skąd 15 marca odleciały do Rosji pierwsze samoloty
Wojsko rosyjskie w syryjskiej bazie lotniczej Hmeymim, skąd 15 marca odleciały do Rosji pierwsze samoloty Foto: PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY

Wojsko rosyjskie pozostanie jednak w Syrii. – Zostaje część kontyngentu, cała infrastruktura i uzbrojenie przeciwlotnicze. Rosjanie nie mają zwyczaju wycofywać się z kraju, do którego weszli – powiedział gość Dwójki.

Ekspert tłumaczył też powody decyzji Kremla. Jednym z nich mogą być tajne uzgodnienia między USA a Rosją, jednak to nieoficjalne doniesienia. Jarosław Guzy stwierdził, że ruch Kremla to prawdopodobnie "prezent dla Amerykanów".

***

Tytuł audycji: Puls świata 

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Jarosław Guzy (komentator spraw międzynarodowych)

Data emisji: 15.03.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/bch

Czytaj także

"Rozejm w Syrii istnieje tylko na papierze"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 19:35
Jak podaje Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, w Syrii 4,5 mln osób potrzebuje żywności, wody i leków. Dzięki zawieszeniu broni miała do nich dotrzeć pomoc. - Ale rozejm jest tylko na papierze - mówi dr Magdalena El Ghamari.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy protesty przyniosą wolność Nadii Sawczenko?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 17:00
- Putin może wypuścić Nadię Sawczenko jeśli uzna, że mu się to opłaca - komentował w Dwójce sytuację ukraińskiej pilotki Piotr Skwieciński z tygodnika "W sieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media Polski i Litwy przeciw kłamstwom Kremla

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 19:02
Dziennikarze z obu krajów spotkali się w Wilnie z inicjatywy litewskiej Komisji Radia i Telewizji. Obrady poświęcono m.in. zwalczaniu medialnej ofensywy rosyjskiej propagandy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamach w Ankarze. "Turcja jest słabym krajem"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 17:00
- To piąty zamach od końca lipca 2015 i trzeci w centrum Ankary. Ich dotychczasowe żniwo to ponad 200 ofiar - komentował napiętą sytuację w Turcji Adam Balcer.
rozwiń zwiń