X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NATO, UE i USA. Ciepłe słowa i twarde warunki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 18:32
Po 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa oraz brukselskim spotkaniu wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a z Donaldem Tuskiem pytaliśmy w Dwójce o m.in. o przyszłe relacje Ameryki i Europy.
Audio
  • NATO, UE i USA. Ciepłe słowa i twarde warunki (Puls świata/Dwójka)
Mike Pence i Donald Tusk podczas spotkania w Brukseli
Mike Pence i Donald Tusk podczas spotkania w BrukseliFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W rozmowie z szefem rady europejskiej Mike Pence zapewnił, że Stany Zjednoczone będą dalej współpracować z Unią Europejską. – To słowa kojące i uspokajające, bo Ameryka, tak samo jak my, nie wie, co się stanie z UE, czy ona przetrwa, a jeśli tak, to w jakim kształcie. Rozpoczynanie teraz np. wojny handlowej z Unią byłoby wysoce nieroztropne z powodów geopolitycznych – mówił Andrzej Talaga, analityk Warsaw Enterprise Institute.

Gość Dwójki zwracał też uwagę na stanowcze słowa wiceprezydenta USA wypowiedziane w Kwaterze Głównej NATO, w których mowa była o nowych zobowiązaniach, jakie zdaniem Amerykanów powinni podjąć członkowie Sojuszu, a także zastanawiał się, czy w pewnych warunkach politycznych Polska mogłaby stać się najważniejszym graczem NATO w Europie.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Andrzej Talaga (analityk Warsaw Enterprise Institute)

Data emisji: 20.02.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tydzień prezydentury Trumpa, pięć minut Izraela?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 18:30
- Po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta Izraelczycy wykorzystują okazję. Efektem tej strategii jest decyzja o wybudowaniu 2,5 tysięcy domów na Zachodnim Brzegu – powiedziała dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyimigracyjny dekret. Miecz obosieczny Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 18:00
- W USA panuje obecnie chaos. Firmy amerykańskie zakazują wycieczek zagranicznych pracownikom, którzy pochodzą z określonych w dekrecie krajów. Nawet największe firmy z Doliny Krzemowej nakazały swoim pracownikom natychmiastowy powrót, bo nie wiadomo, czy niebawem uda im się ponownie wjechać do Stanów Zjednoczonych – mówił w Dwójce Łukasz Pawłowski z Kultury Liberalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna na Ukrainie. Putin testuje Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 18:45
- Rosjanie bardzo wnikliwie obserwują to, co dzieje się teraz w Europie Zachodniej i w USA - podkreślała Olena Babakowa, komentując nasilenie się w ostatnim czasie walk w rejonie Awdijiwki w obwodzie donieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dziś łączy kraje Grupy Wyszehradzkiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:37
W 26. rocznicę powołania nieformalnego zrzeszenia między Polską, Węgrami i ówczesną Czechosłowacją w "Pulsie świata" omawialiśmy perspektywy dla dalszej współpracy tych krajów.
rozwiń zwiń