X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Afera Penelope" obnaża wady francuskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:33
Kandydatowi prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Francois Fillonowi postawiono formalne zarzuty w sprawie nadużyć finansowych. Chodzi o fikcyjną pracę dla jego rodziny opłacaną z budżetu parlamentu.
Audio
  • "Afera Penelope" obnaża wady francuskiej polityki (Puls świata/Dwójka)
Francois Fillon i jego żona Penelope, główni aktorzy afery Penelopegate
Francois Fillon i jego żona Penelope, główni aktorzy afery "Penelopegate"Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Informację o otwarciu śledztwa potwierdziła francuska prokuratura oraz adwokat Fillona. Sprawa okrzyknięta przez media mianem "Penelopegate" dotyczy fikcyjnych etatów żony i dzieci polityka, za którą mieli oni otrzymać łącznie około miliona euro.

– Postawienie zarzutów kandydatowi prawicy tak naprawdę niewiele zmienia. Spadek intencji wyborczych w stosunku do Fillona jest notowany od początku lutego, gdy wybuchła ta afera. Jego poparcie utrzymuje się wciąż na poziomie 20 procent, a musiałby mieć przynajmniej 25, by wejść do drugiej tury i w efekcie zostać prezydentem Francji. Do pierwsze tury pozostało jednak jeszcze 40 dni i wiele może się zdarzyć – mówił dziennikarz Jerzy Szygiel.

"Penelopegate" to zresztą nie jedyny problem Francois Fillona - afer jest znacznie więcej. Zdaniem gościa Dwójki ma to związek nie tylko z plagą korupcji wśród francuskich polityków, lecz także ze swoistym nawiązywaniem tamtejszych elit do wzorców arystokracji sprzed dwóch wieków.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Jerzy Szygiel (wieloletni korespondent polskich mediów we Francji)

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 17.45 

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit. Co przyniesie debata w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 18:39
Brytyjski parlament rozpoczął debatę w sprawie negocjacji o wyjściu z Unii Europejskiej. Na ile dyskusja brytyjskich posłów i lordów może wpłynąć na kształt Brexitu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francois Fillon. Symbol przedwyborczego chaosu?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:45
- W obrębie prawicowych Republikanów próbowano zmusić Fillona do ustąpienia, ale on skutecznie przystępuje do kontrataku, mówiąc, że nie ma lepszej od niego kandydatury – powiedział dr hab. Bartłomiej Zdaniuk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO, UE i USA. Ciepłe słowa i twarde warunki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 18:32
Po 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa oraz brukselskim spotkaniu wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a z Donaldem Tuskiem pytaliśmy w Dwójce o m.in. o przyszłe relacje Ameryki i Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega fenomen Martina Schulza?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:43
- Mimo że od prawie 30 lat działa w partii socjaldemokratycznej, Niemcy nie definiują go jako część establishmentu partyjnego - mówił Cornelius Ochmann o Martinie Schulzu, coraz popularniejszym niemieckim polityku.
rozwiń zwiń