NATO kieruje uwagę na wschód i południe

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 17:55
O amerykańskich zapowiedziach związanych z obecnością sił NATO w Europie oraz nadchodzącym szczytem Sojuszu mówił Tadeusz Wróbel z magazynu "Polska Zbrojna".
Audio
  • NATO kieruje uwagę na wschód i południe (Puls świata/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: wikimedia/domena publiczna

– Rekomendacje i plany działań na wschodzie (w tym wzmocnienie obecności wojskowej) i na południu to priorytety USA na warszawski szczyt NATO – powiedział 14 marca w Brukseli Jack Hillmeyer z amerykańskiej misji przy NATO.

Zdaniem Tadeusza Wróbla chodzi o tzw. "plany ewentualnościowe", czyli program działań na wypadek pojawienia się realnego kryzysu o charakterze militarnym. Gość Dwójki mówił też m.in. o tym, czy NATO dysponuje dziś taką siłą w naszym regionie, by odpowiednio zareagować na zagrożenie.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Tadeusz Wróbel (publicysta magazynu "Polska Zbrojna")

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/mm

Czytaj także

"Rozejm w Syrii istnieje tylko na papierze"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 19:35
Jak podaje Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, w Syrii 4,5 mln osób potrzebuje żywności, wody i leków. Dzięki zawieszeniu broni miała do nich dotrzeć pomoc. - Ale rozejm jest tylko na papierze - mówi dr Magdalena El Ghamari.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media Polski i Litwy przeciw kłamstwom Kremla

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 19:02
Dziennikarze z obu krajów spotkali się w Wilnie z inicjatywy litewskiej Komisji Radia i Telewizji. Obrady poświęcono m.in. zwalczaniu medialnej ofensywy rosyjskiej propagandy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Część rosyjskich wojsk wycofuje się z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 18:30
14 marca ogłosił to Władimir Putin. – Zaskoczenie jest równie duże jak po wejściu Rosjan do tego kraju – zauważył komentator spraw międzynarodowych Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń