Wildstein: ja ciągle piszę o miłości

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 18:00
- Ludzie mają instynkt plotkarski. Doszukują się w moich książkach, kogo on tam obsmarował, a to nie o to chodzi w literaturze - Bronisław Wildstein opowiadał w Dwójce o swojej nowej powieści pt. "Dom wybranych".
Audio
  • Bronisław Wildstein o książce "Dom wybranych" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Książkę tę potraktować można jako rodzaj powieści kryminalnej. To poszukiwanie intelektualnego guru Polski, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym samym czasie, w telewizji, realizowany jest wymyślony przez niego reality show "Młyn nadziei".

W audycji Bronisław Wildstein podkreślał, że ważnym wątkiem "Domu wybranych" jest miłość. - Żyjemy w dyktacie ideologii, która mówi, że należy się realizować indywidualnie, że miłość to jest namiętność. Podstawowe pytanie brzmi, czy miłość, która jest zredukowana do namiętności, to jest naprawdę miłość.

W audycji Bronisław Wildestein wyjaśniał motywacje bohaterów swojej powieści. Mówił też o pewnym problemie, który pojawia się podczas jego spotkań autorskich.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta)

Data emisji: 24.10.2016

Godzina emisji: 18.00 

mat. prom. wyd. Zysk i S-ka/bch/jp

Czytaj także

2103: globalna wojna albo fuzja Wschodu z Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 20:50
Dwa scenariusze - optymistyczny i pesymistyczny - kreśli dla świata Ian Morris, autor monumentalnej pracy "Dlaczego Zachód rządzi". Kluczowy wydaje się dopisek "na razie"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmiertelnie niebezpieczne książki. Co z nimi zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 18:00
Promować dzieła Hitlera, Stalina i Mao czy ich zakazać? O tym podczas pierwszej debaty z cyklu "Innymi słowy" rozmawiali zarówno eksperci, jak i publiczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drapać czy polerować pomniki bohaterów?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 16:00
- Jestem krytyczna wobec myślenia o historii poprzez bohaterów i autorytety - mówiła w Dwójce dr Agnieszka Mrozik. - A co, jeśli faktycznie pojawiła się postać, która odmieniła losy danej społeczności? - odpowiadał w Dwójce Bronisław Wildstein.
rozwiń zwiń