Polskie Radio
Section05
Barbara Socha

Nowa edycja programu Maluch Plus. Barbara Socha: państwo będzie dokładać ok. 800 zł do każdego dziecka

- Kolejna edycja programu Maluch Plus zapewni około 102 tys. nowych miejsc dla dzieci w żłobkach w ciągu trzech lat - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha. Pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej zapewniła, że państwo będzie dokładać ok. 800 zł do każdego dziecka od chwili powstania żłobka z dofinansowania, przez trzy lata.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg dzieci społeczeństwo Maluch plus Krzysztof Świątek

"Część spójnego systemu wspierania rodzin". Wiceminister Socha o programie Maluch Plus

- Rząd utrzymuje programy społeczne w takiej formie, w jakiej były, niektóre jak widać zwiększamy, łączymy też nasze źródła finansowania ze środkami unijnymi, liczymy nie tylko na uproszczenie procedur inwestycyjnych, ale też na efekt synergii tych środków - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina dzietność dzieci społeczeństwo Antoni Trzmiel Maluch plus

"Wkraczamy w nową erę tworzenia żłobków". Barbara Socha o programie "Maluch plus"

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w najbliższych trzech latach ma powstać dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach. - Wkraczamy w nową erę budowania instytucjonalnej opieki nad dziećmi - komentowała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Dodała, że rząd uruchomił program "Maluch plus", a teraz zmienia się sposób finansowania i ubiegania się o te środki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Henryk Szrubarz dzieci Maluch plus rodzina

Dwukrotnie wzrosną wynagrodzenia rodzin zastępczych. Barbara Socha wyjaśnia

- Wspieramy rodziny zastępcze, prawie dwukrotnie podnosimy wynagrodzenie rodzin zastępczych. Wprowadzamy rejestr rodzin zastępczych, dzieci i osób usamodzielnianych jako narzędzie dla samorządów i sądów rodzinnych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha o nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska rodzina zastępcza społeczeństwo POLSKA pomoc dzieci dom dziecka rodzina