Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

"Świeca, która tworzy polską Wigilię". Maciej Dubicki o akcji Caritas Polska wspierającej dzieci

- Przygotowaliśmy ponad 2 miliony świec, które trafią na polskie stoły i to jest naprawdę wymowny symbol pomocy i wsparcia najmłodszych. Z tej pomocy korzystają dzieci, które jeżdżą na wakacyjną akcję Caritas. W tym roku udało się wysłać 8 tysięcy dzieci na takie kolonie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 specjalista ds. komunikacji Caritas Polska Maciej Dubicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Caritas Caritas Polska pomoc społeczeństwo święta Boże Narodzenie

«Солидарный конвой поддержки пожилых людей» доставит продукты нуждающимся во всей Польше

Акция «Солидарный конвой поддержки пожилых людей» в третий раз проходит в Польше. Это предпраздничная помощь пожилым людям, бездомным, больным и нуждающимся.
Zobacz więcej na temat:  Общество Caritas Polska Рождество в Польше

Pomoc przy granicy z Białorusią. Inicjatywy Caritas Polska

18 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Migrantów. Pomoc tym najbardziej potrzebującym niesie Caritas Polska. - Nie koncentrujemy się tylko na cudzoziemcach, uchodźcach czy migrantach, ale także na miejscowej ludności - powiedział Maciej Dubicki z Caritas Polska. Wspomniał, że lokalna społeczność modli się także za służby mundurowe, aby sytuacja na granicy jak najszybciej się uspokoiła. - Trzeba mieć świadomość, że miejscowa ludność mocno przeżywa, to co dzieje się na granicy. Wiele osób potrzebuje także wsparcia psychologicznego – dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja uchodźcy pomoc Caritas Polska

"Ubogim może być każdy z nas". Maciej Dubicki o V Światowym Dniu Ubogich

- Musimy uświadomić sobie, że ubogi jest takim samym człowiekiem, jak ja. Jest moim bratem, siostrą i tak naprawdę jestem w stanie mu pomóc. Niekoniecznie zawsze materialnie, bo nie każdy jest w stanie nieść dużą pomoc tego gatunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Dubicki, specjalista ds. komunikacji Caritas Polska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski pomoc społeczeństwo Caritas Caritas Polska

Akademia Caritas Dzieciom - wsparcie dla najmłodszych w nowym roku szkolnym

Czy małe dziecko może zostać naukowcem? Czy sprawdzi się w roli dziecięcego nauczyciela, który pomaga innym dzieciom w przyswojeniu np. wiedzy z matematyki czy języka polskiego? Tego typu umiejętności wraz z pierwszym dzwonkiem zacznie kształcić u najmłodszych program skierowany do dzieci i młodzieży będących podopiecznymi świetlic prowadzonych przez Caritas diecezjalne. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Caritas Caritas Polska kardiologia społeczeństwo pomoc społeczna

Стартовал проект «Каритас Польша» по оказанию помощи афганцам

Организация начинает сбор денег для покупки продуктов питания, гигиенических средств, обеспечения доступа к чистой воде и нормальных санитарных условий для тех, кто ищет убежища в соседнем с Афганистаном Пакистане, и тех, кто прибывает в Польшу.
Zobacz więcej na temat:  Афганистан Польша Caritas Polska Гуманитарная помощь