X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

Pokolenie 60 plus. Ludzie z niewykorzystanym potencjałem

W Polsce żyje ponad 9 milionów osób powyżej 60. roku życia. To namacalny dowód na to, że jesteśmy coraz starszym społeczeństwem. Niektórzy chcą pracować dalej, niestety rynek nie zawsze im sprzyja. Czy wiek pracownika może być atutem? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Zofia Szweda-Lewandowska (SGH), dr Agnieszka Czerw (psycholog Uniwersytet SWPS) i prof. Andrzej Szpociński (socjolog Collegium Civitas).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezrobocie bezdomność pomoc Caritas Polska senior starość

Rusza zbiórka żywności Caritas Polska "Tak, Pomagam!"

Caritas Polska organizuje czternastą zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!". W piątek i sobotę wolontariusze w sklepach wielu sieci handlowych w całym kraju zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Chodzi o mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbatę czy słodycze, które znajdą się w świątecznych paczkach dla potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska żywność POLSKA pomoc

Dramat Aleppo. Dziś koncert charytatywny "Rodzina Rodzinie"

- Od kilku miesięcy są informacje, że wojna w Syrii się skończyła - to absolutne kłamstwo. Tam cały czas trwają regularne starcia. W Aleppo produkowano 70 proc. PKB Syrii. Teraz miasto, jak i państwo, są w ruinach. 80-90 proc. wschodniego Aleppo to ruiny. Mimo to nadal mieszkają tam tysiące rodzin. Wojna trwa tam od 6 lat, ludzie są już wycieńczeni konfliktem – mówił w Polskim Radiu o dramatycznej sytuacji mieszkańców Aleppo ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleppo Syria Wojna w Syrii Caritas Polska akcja charytatywna ŚWIAT

Rusza akcja "Wigilia bez granic"

Przy wigilijnym stole, w tradycji większości polskich domów, zostawia się puste krzesło i nakrycie dla niespodziewanego gościa. Akcja "Wigilia bez Granic" zakłada przyjęcie obcokrajowców, w tym uchodźców do siebie i wspólne świętowanie podczas wigilijnej wieczerzy. O nowym pomyśle integracji opowiedział w Polskim Radiu 24 jej inicjator Ryszard Krzyszkowski, dyrektor projektu "Wigilia bez Granic".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wigilia wolontariat akcja charytatywna Caritas Polska uchodźcy imigranci w Europie