Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

«Каритас–Польша» отправила в Украину 150 большегрузных автомобилей с помощью

Благотворительная католическая организация приняла уже 900 детей-сирот и детей с ограниченными возможностями из Украины.
Zobacz więcej na temat:  Российская агрессия в Украине Caritas Polska Благотворительная акция

Polska Misja Medyczna wysłała wsparcie na Ukrainę. Zamierza też kupić szpital polowy

Sześć ukraińskich szpitali otrzymało pomoc z Polski - poinformowała Polska Misja Medyczna, która nadal zbiera pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Dzięki zebranym do tej pory środkom organizacja wysłała leki i środki opatrunkowe do sześciu ukraińskich szpitali. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni polska pomoc szpital konflikty międzynarodowe pierwsza pomoc Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska

Dr Raubo: dla NATO bezpieczeństwo własnych środków, personelu jest priorytetem

NATO nie zamknie nieba nad Ukrainą i nie wyśle swoich samolotów ani wojsk. - Nieprzekraczalna politycznie granica jest kwestią bezpośredniego zaangażowania się w te działania. Wszystkie państwa członkowskie NATO musiałyby się zgodzić na wywalczenie przewagi powietrznej w przestrzeni Ukrainy - tłumaczy dr Jacek Raubo z UAM w Poznaniu. 
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Rosja Ukraina USA NATO Michał Strzałkowski Caritas Polska uchodźcy pomoc społeczna Władimir Putin wojna 2022 Europa serwis wschodni ŚWIAT

Zbiórki dla Ukrainy. Sprawdź, jak pomagać

Największe polskie organizacje pomocowe rozpoczęły zbiórki pieniędzy na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Chcą przede wszystkim kupić i przekazać najbardziej potrzebne artykuły dla osób mieszkających w strefach, gdzie toczą się walki. Każdy z nas może wesprzeć te organizacje i w ten sposób pomóc mieszkańcom Ukrainy. Podpowiadamy, jak można to zrobić. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska Czwórka Ukraina Czwórka

Maciej Dubicki z Caritas Polska: chcąc pomóc uchodźcom, najlepiej to zrobić przez znane instytucje

Musimy jako całe społeczeństwo przygotować się że będziemy świadczyć pomoc dla Ukraińców nawet przez wiele tygodni, miesięcy, a skala tej pomocy jest i musi być większa niż widzieliśmy to kiedykolwiek w naszej historii - powiedział Maciej Dubicki z Caritas Polska, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Caritas Polska uchodźcy Ukraina

Tak można pomóc Ukrainie. Lista zweryfikowanych organizacji i zbiórek

Ukraina walczy z rosyjską inwazją. Kraj jest niszczony bombami, giną cywile, kobiety i dzieci. Tysiące ludzi ucieka przed wojną do Polski. W obliczu humanitarnej katastrofy nikt nie może pozostać obojętny. Przygotowaliśmy listę zweryfikowanych zbiórek i organizacji pomocowych, a także numery kont, na które można wpłacać pieniądze. Podpowiadamy, jak można przyjąć uchodźców pod swój dach.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc serwis wschodni wojna 2022 Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska Jedynka Ukraina Dwójka Ukraina Trójka Ukraina Czwórka Ukraina Polskie Radio 24 POLSKA

Caritas działa na Bliskim Wschodzie. "Udało się wspomóc blisko 10 tys. rodzin"

- Przez pięć lat trwania programu udało się wspomóc blisko 10 tys. rodzin przez ponad 20 tys. polskich darczyńców. Program odbił się szerokim echem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim po stronie polskiej, którzy zdecydowali się go wesprzeć - tak o programie "Rodzina rodzinie" na Bliskim Wchodzie powiedział w Polskim Radiu 24 specjalista ds. komunikacji Caritas Polska Maciej Dubicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Caritas Caritas Polska polska pomoc Syria Wojna w Syrii Bliski Wschód kryzys kryzys gospodarczy POLSKA rodzina