Polskie Radio
Section05
Chersoń

Problemy Putina po wyzwoleniu Chersonia? Dr Olchowski: zbudował wokół siebie szczelny system bezpieczeństwa

- Problemy ma armia, wali się gospodarka, ale aparat bezpieczeństwa, to na czym władcom Rosji zawsze najbardziej zależało, jest nietknięty. Nie oczekujmy, że będą "Idy marcowe" i ktoś z otoczenia Putina wbije mu nóż - dr Jakub Olchowski, Kierownik Zespołu Wschodniego w Instytucie Europy Środkowej, UMCS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Chersoń

Ukraina odzyskała Chersoń. Marek Budzisz: sukces symboliczny i militarny

- Armia ukraińska i jej dowództwo podchodzi spokojnie do tego, co się wydarzyło, to sukces, ale nie o charakterze strategicznym. To nie jest zwycięstwo, które przesądza losy wojny, takiego Ukraina jeszcze nie odniosła - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert i publicysta portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Magdalena Złotnicka Chersoń

"Możliwe także dzięki wsparciu z Polski". Ćwik o odbiciu Chersonia z rąk Rosjan

- Należy się z tego cieszyć - mówił w niedzielę wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, odnosząc się do odzyskania Chersonia przez Ukrainę. - Prezydent mówi, że będąc prezydentem Polski, jest rzecznikiem Ukrainy, bo nie wyobraża sobie innego scenariusza, jak tylko zakończenie tej wojny poprzez zwycięstwo Ukrainy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Wschodnia Europa Chersoń ŚWIAT

Wyzwolenie Chersonia. Marek Suski: to ogromny sukces Ukrainy, być może punkt zwrotny

- Być może jest to punkt zwrotny. Na pewno jest to ogromny sukces Ukrainy. Trzymamy za nią kciuki - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (PiS). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP), Maciej Gdula (Lewica) oraz Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka dyplomacja Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Maciej Gdula Paweł Sałek Marek Suski Michał Gramatyka Chersoń Rosja Wołodymyr Zełenski

Odwrót Rosjan z Chersonia. Kuczyński: generałowie przekonali Putina

- W sprawie odwrotu Rosjan z Chersonia wygląda na to, że Władimir Putin zrozumiał argumentację wojskowych, ale może być to też rozgrywka wokół ewentualnych rozmów Moskwy z Kijowem - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. polityki międzynarodowej, autor książek o sprawach rosyjskich i wschodnioeuropejskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Chersoń