Polskie Radio
Section05
Dariusz Urbanowicz

Katar 2022: Francja-Polska 3:1. Gol Lewandowskiego i dobre pożegnanie z mundialem

Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni przegrywali z Francją po strzale Oliviera Giroud 0:1. Mimo bez wątpienia najlepszego meczu Polaków na mundialu, Mbape podwyższył wynik, a w doliczonym czasie gry po raz kolejny skierował piłkę do naszej siatki. Robert Lewandowski nie strzelił karnego, ale ponieważ sędzia dopatrzył się błędu i nakazał powtórzenie "jedenastki" za drugim razem pewnie skierował piłkę do siatki. Polska przegrywa 1:3, ale z podniesioną głową żegna się z mundialem.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Katar 2022 fifa reprezentacja Polski reprezentacja Francji Trójka Robert Lewandowski Dariusz Urbanowicz Krzysztof Łoniewski Mateusz Warianka

Robert Kubica podsumowuje mijający sezon. Tylko w Trójce! [POSŁUCHAJ]

– Mieliśmy zarówno składniki, jak i zespół, żeby walczyć o dużo lepsze miejsca i lokaty. W tym roku na podium staliśmy tylko raz. Co jednak istotne, miało to miejsce podczas najważniejszego wyścigu sezonu – Le Mans. Uważam, że to nawet więcej niż wygranie wyścigu mistrzostw świata – mówił w "Trzeciej stronie medalu" Robert Kubica. Jak podsumowuje mijający sezon? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz Robert Kubica

Michał Listkiewicz: sędziowanie uległo rewolucyjnej zmianie, teraz bardzo pomaga technika

– Sędziowanie na przestrzeni lat uległo rewolucyjnej zmianie. Przede wszystkim teraz bardzo pomaga technika: skorzystano z niej już na meczu otwarcia w Katarze – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Michał Listkiewicz, znakomity polski sędzia międzynarodowy, który m.in. sędziował podczas mistrzostw świata w 1990 i 1994 roku, oraz wieloletni prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mundial 2022 michał listkiewicz Katar 2022 Dariusz Urbanowicz Trójka

Piotr Świerczewski: dałbym mundialową szansę Skórasiowi

Nie jest zwolennikiem dwuetapowego ogłaszania kadry na mundial, wierzy w skuteczność taktyki Czesława Michniewicza i liczy, że nasza reprezentacja na mistrzostwach świata przynajmniej wyjdzie z grupy – Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, był gościem "Trzeciej strony medalu".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Piłka nożna reprezentacja Polski Piotr Świerczewski Mateusz Warianka Trójka Mundial 2022

Sport i muzyka klasyczna idą ze sobą w parze. Michał Lisiewicz gościem Trójki

Michał Lisiewicz to bardzo aktywny skrzypek klasyczny. Koncertował m.in. z Krystianem Zimermanem, a obecnie jest koncertmistrzem w spektaklu "Amadeusz" w Teatrze Dramatycznym. Przy okazji jest triathlonistą i to z tych, co mogą bardzo długo, a nie tylko po sprintersku. W audycji "Login: aktywni" opowiedział o swoich pasjach i o tym, że muzykę klasyczną od sportu dzieli niewiele. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz triathlon aktywność fizyczna

Bartosz Niebielski zdradza tajemnicę, jak zostać mistrzem świata MTBO

MTBO – Mountain Bike Orienteering – rowerowa jazda na orientację. Ten popularny szczególnie w Skandynawii sport, w Polsce jest stosunkowo mało znany. Mimo to odnosimy w nim sukcesy: Bartosz Niebielski został mistrzem świata w kategorii U-23! Teraz w Trójce opowiadał m.in. o co w ogóle chodzi w MTBO i jak się zainteresował tak egzotyczną dyscypliną sportu.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Norbert Michalak rower kolarstwo górskie mistrzostwa świata Trójka

Dariusz Urbanowicz zakończył Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku! Przejechał 1250 km!

Trójkowy Rajd Rowerowy dobiegł końca: za nami piąty i zarazem ostatni etap naszej akcji. Dariusz Urbanowicz, niestrudzony dziennikarz sportowy Trójki dojechał do Gdańska, gdzie ukończył trasę o łącznej długości 1250 km! W studiu plenerowym, skąd nadawana była audycja "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00), podsumował swoją rowerową przygodę, która rozpoczęła się w Solinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

"Zapraszamy na weekend": Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku!

Trójkowy Rajd Rowerowy dobiega końca: przed nami piąty i zarazem ostatni etap Trójkowego Rajdu Rowerowego. W piątek 26 sierpnia Dariusz Urbanowicz, niestrudzony dziennikarz sportowy Trójki, dojedzie do Gdańska i tym samym zakończy trasę o łącznej długości 1250 km! W studiu plenerowym, skąd będzie nadawana audycja "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00), podsumuje swoją rowerową przygodę, która rozpoczęła się w Solinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

Aleksandra Mirosław o polskiej dominacji we wspinaczce

– Wiele rzeczy złożyło się w idealnym czasie. Mamy pięć mocnych dziewczyn, nawet siostry Kałuckie, które są młodziutkie, mają coraz więcej doświadczenia. Jestem najlepsza i najszybsza na świecie i to też jest coś, z czego dziewczyny mają benefity, bo ta arenie krajowej mamy poziom Pucharu Świata. Taka rywalizacja jest czymś, co samo się napędza. Mamy trenerów, miejsca, gdzie można trenować, to procentuje. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie równie dobrze, albo lepiej – mówi mistrzyni Europy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Aleksandra Mirosław Trzecia Strona Medalu

Trójkowy Rajd Rowerowy w Olsztynie [POSŁUCHAJ]

Olsztyn! To tutaj jest meta czwartego etapu Trójkowego Rajdu Rowerowego. Zwiedzaliśmy Starówkę i zamek, opowiadaliśmy o Mikołaju Koperniku, który w Olsztynie mieszkał. Wybieraliśmy się również nad jedno z olsztyńskich jezior, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród turystów, a na deser rozmawialiśmy o tradycyjnej warmińsko-mazurskiej kuchni.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów Piotr Firan