Polskie Radio
Section05
Dmitrij Miedwiediew

Ekspert: europejscy politycy obawiają się propagandy Rosji

- Rodzą się obawy wśród europejskich polityków i przywódców, na ile Rosja może kreować rzeczywistość wyborów - powiedziała w audycji "Więcej świata" dr Malina Kaszuba z Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,nawiązując raportu Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Włochy Mafia Piotr Pogorzelski Grzegorz Ślubowski

Nowe sankcje zaostrzają relacje na linii USA-Rosja

Reakcje polityczne, ekonomiczne i możliwe pod każdym innym względem zapowiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w stosunku do Stanów Zjednoczonych. Była to rosyjska reakcja na zapowiedź przedstawicieli USA o wymierzeniu w Moskwę nowych sankcji. – Wojna w Syrii, konflikt na Ukrainie oraz front afrykański rosyjskich działań. Z tymi „innymi” reakcjami mamy do czynienia już w tej chwili – ocenił Jakub Mielnik, szef działu zagranicznego tygodnika „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka USA Rosja Donald Trump Dmitrij Miedwiediew sankcje sankcje USA Stany Zjednoczone Moskwa Waszyngton

Wybory w Rosji. Putin znów bezkonkurencyjny

Centralna Komisja Wyborcza kończy przyjmowanie zgłoszeń od potencjalnych kandydatów na prezydenta Rosji. Od czwartku sztaby wyborze będą mogły zacząć zbierać podpisy od Rosjan popierających poszczególnych kandydatów. O perspektywie zbliżających się wyborów mówiła w audycji Spojrzenie na wschód Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Rosja wybory w Rosji Aleksiej Nawalny

"Nie ma innego scenariusza, jak wygrana Putina"

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w środę, że będzie startował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Rosji. Rosyjski przywódca powiedział o tym na spotkaniu z robotnikami zakładów samochodowych w Niżnym Nowogrodzie. O decyzji prezydenta Rosji mówiła w audycji Światowa Szachownica Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Dmitrij Miedwiediew Światowa Szachownica - archiwalne